Advert
Advert
Advert

LGS ÖRNEK SORULARI YAYMLANDI

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer Kanal 7 televizyonunda yayınlanan “Başkent Kulisi” programında eğitim gündemine ilişkin soruları cevaplandırdı. Bakan Özer, 8. Sınıf öğrencilerin gireceği LGS için sınavın 5 Haziran Pazar 2022 tarihinde uygulanacağını açıkl

LGS ÖRNEK SORULARI YAYMLANDI
Bu içerik 134 kez okundu.
Advert

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer Kanal 7 televizyonunda yayınlanan “Başkent Kulisi” programında eğitim gündemine ilişkin soruları cevaplandırdı. Bakan Özer, 8. Sınıf öğrencilerin gireceği LGS için sınavın 5 Haziran Pazar 2022 tarihinde uygulanacağını açıkladı.

Sınavın uygulanma tarihini açıklayan Bakan Özer, sınava hazırlanan öğrenciler içinde her ay düzenli olarak destek paketlerinin yayınlanacağını belirtti. Bu yıl içerisinde Ekim, Kasım ve Aralık ayı örnek soruları ve destek paketlerinin açıklandığını belirten Özer, sınava hazırlanan tüm öğrencilerimizin yanında olduklarını ifade etti.

Ocak Ayı Örnek Soruları Yayımlandı Mı?

Her ay düzenli örnek soru yayımlayan Milli Eğitim Bakanlığı 3 Ocak Pazartesi 2022 tarihinde iki ayrı kitapçık halinde Ocak ayı örnek sorularını yayımladı. Yayımlanan örnek sorular kitapçığının içerisinde Türkçe branşına ait 10 soru, İnkılap Tarihinden 5 soru, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisinden 5 soru, İngilizceden 5 soru, Matematik ve Fen Bilimleri dersinden ise 10’ar soru yayımladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
BAŞKAN BOZKURT, KILIÇDAROĞLU’YLA GÖRÜŞTÜ
BAŞKAN BOZKURT, KILIÇDAROĞLU’YLA GÖRÜŞTÜ
 DEVREK BELEDİYESPOR FORMASIYLA 21 KM KOŞTU
DEVREK BELEDİYESPOR FORMASIYLA 21 KM KOŞTU