Advert

PCR TESTİ İSTENMEYECEK

Zonguldak İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, Vali Mustafa Tutulmaz Başkanlığında toplanarak yeni kararlar alındı. Buna göre, toplantıda PCR testi ile tarama yapılmasına gerek olmadığına karar verildi.

PCR TESTİ İSTENMEYECEK
Bu içerik 333 kez okundu.

Zonguldak İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, Vali Mustafa Tutulmaz Başkanlığında toplanarak yeni kararlar alındı. Buna göre,  toplantıda PCR testi ile tarama yapılmasına gerek olmadığına karar verildi.

Valilikten yapılan açıklama şöyle; "Koronavirüs salgınının son dönem seyri ve toplum sağlığına olan etkisi ile konuyla ilgili olarak Koronavirüs Bilim Kurulunun tavsiyeleri çerçevesinde Sağlık Bakanlığının değerlendirmelerini içeren 14.01.2022 tarihli ve 149-82 sayılı yazıda; Aşısız veya aşı sürecini tamamlamayan ve son 180 gün içinde hastalığı geçirmemiş kişilerden; Uçak, otobüs, tren veya diğer toplu ulaşım araçlarıyla gerçekleştirecekleri şehirlerarası seyahatlerden önce, Konser, sinema ve tiyatro gibi etkinliklere katılmadan önce, Milli Eğitim Bakanlığı okullarında görev yapmakta olan personele (öğretmen, servis şoförü, temizlik personeli vb.) Tüm kamu ve özel işyerlerinde çalışanlara, Kamu ve özel kurumlar tarafından düzenlenen öğrenci kamplarına katılacak kişilere, PCR testi ile tarama yapılmasına gerek olmadığının değerlendirildiği bildirilmiştir. Bu çerçevede; Sağlık Bakanlığının 14.01.2022 tarihli ve 149-82 sayılı yazısı ile İçişleri Bakanlığının 15.01.2022 tarihli ve 22954 sayılı genelgesi doğrultusunda, İlimiz Umumi Hıfzıssıhha Meclisinin 01.09.2021 tarih ve 45 nolu Kararının tüm hükümleri ile 28.10.2021 tarih ve 49 nolu Kararının üçüncü maddesinin uygulamadan kaldırılmasına karar verilmiştir” denildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
MTA PERSONEL ALACAK
MTA PERSONEL ALACAK
   DEVREK'TE TİYOTRO ŞENLİĞİ DÜZNELENİYOR
DEVREK'TE TİYOTRO ŞENLİĞİ DÜZNELENİYOR