Advert

CHPLİ KADINLAR AİLE SİGORTASINA ANLATTI

CHP Devrek Kadın Kolları Başkanı Emine Kara ve yönetim kurulu ''Aile Sigortası '' ile ilgili broşür dağıtıp, bilgi verdi.

CHPLİ KADINLAR AİLE SİGORTASINA ANLATTI
Bu içerik 348 kez okundu.
Advert

  CHP Devrek Kadın Kolları Başkanı Emine Kara ve yönetim kurulu ''Aile Sigortası '' ile ilgili broşür dağıtıp, bilgi verdi.

  Dağıtılan broşürler ve aile sigortası ahkkında bilgi veren Devrek CHP Kadın Kolları Başkanı Emine Kara; "Aile Sigortası, Türkiye’de güçlü bir Sosyal Devlet'in inşası sürecinde atılacak çok önemli bir adımdır.Cumhuriyet Halk Partisi, Türkiye’de güçlü bir Sosyal Devlet oluşturmayı bütün hedeflerinin üstünde tutar. Bu nedenle CHP’nin büyük bir kararlılıkla yaşama geçirmek istediği Aile Sigortası programı, Türkiye’de güçlü bir Sosyal Devlet'in inşası sürecinde atılacak çok önemli bir adımdır.

  Aile Destekleri sigortası(ADS) ile ;

- ADS ile yoksulluk sınırının altında kalan tüm hanelere, bu sınırın üzerine çıkacakları oranda gelir desteği sağlanacak.

- ADS mevcut uygulamalardan farklı olarak, yoksul hane ve yurttaş sayısını azaltacak.

- Keyfiliği, medyatik hayırseverliği, aileleri sürekli yetkililerle temasa zorlayarak rencide eden zihniyetini ortadan kaldırmayı hedefleyen ADS, “Aile Destekleri Sigorta Kurumu” tarafından yönetilecek.

- ADS iktidarın değil sosyal devletin bir uygulaması olacak.

- ADS kapsamında yurttaşlara ödenecek olan “Aile Gelir Desteği”, hanelerdeki kadınların hesaplarına yatırılacak, kadınlar ekonomik açıdan güçlendirilecek.

- Çocuk ve ev işleri nedeniyle işgücüne katılamayan kadınlara, istihdama katılmaları durumunda ADS kapsamında kreş yardımı yapılacak.

- Yoksulluk sınırının altındaki ailelerin çocuklarına eğitim bursu, beslenme ve süt desteği sağlanacak.

- Pandemi döneminde daha görünür hale gelen dijital eşitsizliğin ortadan kaldırılması için çocuklara ücretsiz internet ve tablet desteği sunulacak.

- ADS, “Aile Gelir Desteği”, “Aile Yardımları”, “Gençler”, “Kadınlar”, “Engelliler”, “Yaşlılar” ve “Çocuklar” olmak üzere 7 temel alt alandan oluşacak.

- Engelli ve evde bakım maaşları ADS ile verilmeye devam edecek, hiçbir kesinti söz konusu olmayacak.

- Engelli ve evde bakım maaşları belirlenirken engellinin hane içinde fert başına düşen geliri değil, kendi gelir durumu esas alınacak.

- 65 yaş üstü ve hiçbir sosyal güvencesi bulunmayanların yaşlılık maaşları da ADS sistemine entegre edilecek.

‘Gençlere pozitif ayrım’

- ADS, yoksulluk sınırı altındaki ailelerde yaşayan gençlere pozitif ayrımda bulunacak. Gençler, hayata daha etkin başlayabilmeleri ve geleceklerini güven altına alabilmeleri için istihdamda öncelikli kategoride değerlendirilecek.

- Gençlere yönelik eğitim ve çalışma yaşamını kapsayan teşvikler yaşama geçirilecek"dedi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
MTA PERSONEL ALACAK
MTA PERSONEL ALACAK
   DEVREK'TE TİYOTRO ŞENLİĞİ DÜZNELENİYOR
DEVREK'TE TİYOTRO ŞENLİĞİ DÜZNELENİYOR