Advert
Advert

ALTAY: SEL VE HEYELANA KARŞI DİKKATLİ OLUN

Devrek Kaymakamı Ümit Altay ilçeye bağlı köy ziyaretlerine devam ediyor.

ALTAY: SEL VE HEYELANA KARŞI DİKKATLİ OLUN
Bu içerik 469 kez okundu.
Advert

  -Sercan KAPUSUZ-

 Devrek Kaymakamı Ümit Altay ilçeye bağlı köy ziyaretlerine devam ediyor.

  Devrek Kaymakamı Ümit Altay çeşitli birim amirleri ile birlikte ilçeye bağlı köyler ile ilgili bilgi alışverişinde bulunmak için ziyaretlere devam ediyor.

  Kaymakam Altay Eğerci, Kuzca, Taşkesen ve Durupınar köylerini ziyaret ederek köy muhtarlarının ve köylü vatandaşların istek ve sorunlarını dinledi. Kaymakam Altay köy ziyaretleri kapsamında gittiği Eğreci'de, Eğerci İlkokulu'nu ziyaret ederek öğretmen ve öğrenciler ile bir araya geldi. Daha sonra Devrek Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü öncülüğünde Eğerci'de açılan arı yetiştiriciliği kursuna katılan kursiyerleri ziyaret eden Kaymakam Altay kurs hakkında bilgi alarak kursiyerlerle görüştü.

 Köylerde yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Kaymakam Altay köylere düzenlenen ziyaretle ilgili şunları söyledi: "Düzenli olarak yapmaya özen gösterdiğimiz köy ziyaretlerimizde bugün ilçemize bağlı Eğerci, Kuzca, Taşkesen ve Durupınar köylerini ziyaret ederek köylerimizde ikamet eden vatandaşlarımızın ve muhtarların sorunlarını, isteklerini ilgili kurum amirlerimiz ile dinledik.

   Ağır kış koşulları nedeniyle geçmiş yıllara oranla bu yıl ilçemizin yüksek kesimlerde tahminlerin üzerinde kar kalınlığı oluştu. Kar erimesi ve yoğun yağmurlar bölgemizde sel baskınlarına ve heyelanlara neden olmakta. Meydana gelebilecek sel, heyelan ve toprak çökmelerine karşı dikkatli olmanızı istiyorum. Gerekli tedbirlerin alınması can ve mal güvenliği açısından önem arz etmektedir." dedi.

Kaymakam Ümit Altay’a gerçekleştirdiği köy ziyaretlerinde İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Emrah Dinar, Yazı İşleri Müdürü Cengiz Karapınar, CHP Zonguldak İl Genel Meclis Üyesi Mustafa Uzundal, AKP Zonguldak İl Genel Meclis Üyesi İsmet Bostancı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Kahya, İlçe Özel İdare Müdürü İlyas Açık olmak üzere daire müdürleri eşlik etti.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ÇARE MİLLETTİR, DEMOKRASİDİR, SANDIKTIR
ÇARE MİLLETTİR, DEMOKRASİDİR, SANDIKTIR
FESTİVAL SANATÇILARI AÇIKLANDI
FESTİVAL SANATÇILARI AÇIKLANDI