Advert
Advert

DEVREK'TE DEPREM PANİĞİ OKUL BOŞALTILDI

1-7 Mart Deprem Haftası kapsamında tüm Türkiye'de "Deprem Anı ve Tahliye Tatbikatı" yapıldı.

DEVREK'TE DEPREM PANİĞİ OKUL BOŞALTILDI
Bu içerik 1832 kez okundu.

 -Sercan KAPUSUZ-

   1-7 Mart Deprem Haftası kapsamında tüm Türkiye'de "Deprem Anı ve Tahliye Tatbikatı" yapıldı.

   Devrek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ( AFAD ) iş birliğiyle Devrek'te öğretmen, öğrenci, itfaiye, 112 acil servis, polis, AFAD ve ilgili personelin katılımıyla deprem tatbikatı yapıldı.

  Devrek Atatürk Ortaokulu'nda yapılan okul tahliye tatbikatında öğrencilerin haberi olmaması nedeni ile kısa süreli panik yaşandı. Öğrenciler deprem alarmı verilmesi ile birlikte öğretmenlerin yardımı ile okul bahçesindeki acil durum toplanma alanında toplandı.

  Devrek Kaymakamı Ümit Altay, Devrek İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Kahya, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Muhammed Atlı ve Özkan Poyraz, Atatürk Ortaokulu Müdürü Hayati Masalcı, ilgili birimilerin kalılımıyla yapılan tatbikat sonrası olabilecek tüm afetlere karşı hazırlıklı olmanın önemine dair konuşma yapıldı.

   AFETLER HAYATIMIZIN BİR GERÇEĞİ

  Yapılan tatbilaktın tüm öğrencilerde aynı anda bir kolektif bilincin afet farkındalığının oluşmasına katkı sağlayacağını belirten Devrek Kaymakamı Ümit Altay;     

 "Türkiye genelinde tüm okullarımızda olduğu gibi Devrek'te de okullarımızda eş zamanlı olarak deprem anı ve tahliye tatbikatı yapıldı. Yapılacak olan tatbikatla ilgili okullarımızda okul yöneticilerimiz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından bilgilendirilmiş olup eş zamanlı olarak gerçekleştirildi. Bunun şöyle bir faydası olacak. Ülke genelinde tüm öğrencilerimize aynı anda bir kolektif bilincin afet farkındalığının oluşmasına katkı sağlayacak.     

   Ülkemiz bir deprem bölgesi bu yüzden afetler hayatımızın bir gerçeği. Öğrencilerimiz bu gerçeğe her zaman hazır olmalılar. Karşılaştıkları bir depremde nasıl davranmaları gerektiğini öğreniyorlar. Başarılı bir tatbikat gerçekleştirdik." dedi.

  OKULLAR İÇİN GÜÇLENDİRME ÇALIŞMASI BAŞLATILDI

 "Velilerimizin emaneti, yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımızı her türlü tehlikeden korumaya çalışmak en büyük önceliğimizdir." diyen  Devrek İlçe Milli Eğitim Müdürü depreme karşı dayanıksız olduğu tespit edilen okulların güçlendirilmesi için çalışma başlatıldığını ifade ederek, "Bakanlığımızın desteği Zonguldak İl Özel İdaresiyle birlikte Devrek'te Karşıyaka 100. Yıl okulumuzu güçlendirme yapılacak okul olarak programa aldık. Çaydeğirmeni Çok Programlı Lisesi güçlendirme programı kapsamında güçlendirmesi yapılan okulumuz, onunda haziran ayı gibi güçlendirme işlemleri sona erecek.

  Amacımız depreme dayanıklılık bakımından riskli olarak değerlendirilen binaların bir an evvel depreme dayanıklı hale getirilerek hem öğrencilerimiz hem de eğitim çalışanlarımız için sağlıklı eğitim öğretim ortamları oluşturmak ve olası tehlikeleri bertaraf etmektir. Velilerimizin emaneti, yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımızı her türlü tehlikeden korumaya çalışmak en büyük önceliğimizdir."

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ÇARE MİLLETTİR, DEMOKRASİDİR, SANDIKTIR
ÇARE MİLLETTİR, DEMOKRASİDİR, SANDIKTIR
FESTİVAL SANATÇILARI AÇIKLANDI
FESTİVAL SANATÇILARI AÇIKLANDI