Advert
Advert
Advert

KADINLAR İÇİN YÜRÜDÜLER

Devrek'te, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Devrek İlçe Sosyal Hizmetler Merkezi Müdürlüğü tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında kadınlar için etkinlikler düzenlendi.

KADINLAR İÇİN YÜRÜDÜLER
Bu içerik 531 kez okundu.
Advert

   -Sercan KAPUSUZ-

 Devrek'te, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Devrek İlçe Sosyal Hizmetler Merkezi Müdürlüğü tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında kadınlar için etkinlikler düzenlendi.

  Devrek İlçe Sosyal Hizmetler Merkezi Müdürlüğü tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında yürüyüş düzenlendi çorba dağıtıldı.

   Devrek Belediyesi Bandosunun eşliğinde Devrek Kaymakamı Ümit Altay başta olmak üzere Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, Devrek İlçe Jandarma Komutanı YüzbaşıEmrah Dinar, Devrek İlçe Sosyal Hizmetler Merkezi Müdürü Mesut Özmekik, Chp Kadın Kolları üyesi kadınlar, Devrek Kent Konseyi Kadın Meclisi, ilgili dairelerin müdürleri ve kadınların katılımıyla Karşıyaka köprüsünden başlayan yürüyüş Cumhuriyet alanında son buldu. Yürüyüşte görevli olan emniyet güçlerinde görevli olan kadınlar ise dikkatlerden kaçmadı. Seçtikleri meslek gereği  emniyet güçlerinde görevli olan kadınlar ise bir kere daha vatandaşların takdirini kazandı.

  Cumhuriyet Alanı'nda son bulan yürüyüş sonrası günü anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Devrek İlçe Sosyal Hizmetler Merkezi Müdürlüğü personeli Sosyolog Pelin Deniz;

  "Biliyoruz ki, kadın toplumun en etkili, yönlendirici, bırleştirici ve koruyucu unsurudur. "Kadını Güçlendir, Türkiye Güçlensin!" teması ile kadının toplumdaki yerinin güçlenmesi, toplumsal cinsiyet eşitsizliğinin ortadan kaldırılması en temel hedeflerimız arasındadır. Kadının ilerlemesi, sosyal adaletın bır şartı olmakla bırlikte, sadece bir kadın sorunu değildir.

 Kadına yönelik şiddet, ister kamusal alanda ıster özel yaşamda meydana gelsin, kadının fiziksel, ruhsal, sosyal, cinsel ve ekonomík açıdan zarar görmesine, acı çekmesine, onurunun zedelenmesine, kadının özgüvenini yitirmesıne ve kadınlara karşı ayrımcılığın sürmesine yol açan bır eylemdir. Kadına yönelik şiddet olaylarına evde, sokakta, okulda, savaşlarda rastlanmaktadır. Ancak, kadınlar en korunduğu yer diye düşünülen "aile içinde" kendi evinde sevgi, saygı beklediğı insanlar tarafından daha yaygın bir şekilde şiddete uğramaktadır.

 Güçlü kadın demek, aile bütünluğünü sağlamaya muktedir, çocuklarını sağlıklı, çağın gereksinimlerine uygun şekilde yetiştirme potansiyeli olan, çocukları çeşitli risklerden koruyan, ekonomik yaşama katılarak ailesine, çevresine ve top yekün ülke kalkınmasına katkı sağlayan, farkındalığı yüksek birey demektir.

 8 Mart Dünya Kadınlar Gününüzü kutluyor, eşitlik, özgürlük ve mutluluk dolu bir yaşam sürmenizi diliyorum. Katılımlarınız için teşekkür ediyoruz."dedi.

 Deniz'in açıklamasının ardından Cumhuriyet Alanı'nda açılan stantta Devrek Kaymakmı Ümit Altay ve Devrek İlçe Sosyal Hizmetler Merkezi Müdürü Mesut Özmekik tarafından kadınlara çorba ikramı yapıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KIBRIS GAZİLERİ KOCAELİ’NDE BULUŞTU
KIBRIS GAZİLERİ KOCAELİ’NDE BULUŞTU
ŞAİR DAŞKIRAN’IN  İLK KİTABI ÇIKTI: SÖYLEMEDİM YAZDIM
ŞAİR DAŞKIRAN’IN İLK KİTABI ÇIKTI: SÖYLEMEDİM YAZDIM