Advert
Advert

MARKETLERE STOKÇULUK DENETİMİ YAPILDI

Devrek'te marketlerde eş zamanlı 'fiyat ve etiket' denetimi yapıldı

MARKETLERE STOKÇULUK DENETİMİ YAPILDI
Bu içerik 728 kez okundu.

-Yasemin ALTUN-

 Devrek'te marketlerde eş zamanlı 'fiyat ve etiket' denetimi yapıldı

  Devrek Kaymakamlığı, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Devrek   Belediye Zabıta Müdürlüğü ekipleri koordinesinde Devrek'te faaliyet gösteren bazı zincir market şubelerinde eş zamanlı olarak sıvı yağ ve fahiş fiyat denetimi yapıldı.

  Devrek'te faaliyet gösteren marketlerdeki ürünlerin fiyat değişimleri, etiket fiyatlarıyla kasa fiyatları arasında fark olup olmadığına yönelik denetimler, Devrek Kaymakamlığı, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Devrek Belediye Zabıta Müdürlüğü koordinesindeki ekipler tarafından eş zamanlı olarak gerçekleştirildi.

 Belediye Zabıta Müdürlüğü ekipleri marketlerde, başta sıvı yağ olmak üzere gıda ürünleri ve temel ihtiyaç maddelerine yönelik fiyatları inceledi. Denetimlerde, sıvı yağ ürünlerinde fahiş fiyat olup olmadığına, ürünün etiket fiyatı ile kasa fiyatı arasında fark bulunup bulunmadığına, etiket ve künye bilgileri ile ürünlerin önceki fiyatlarına bakıldı. Ekipler, seçtikleri ürünlerin raf ve kasa fiyatını da karşılaştırdı. Ekipler, usulsüzlük yapan işletmelere cezai işlem uyguladı. Ekipler, talep ve şikayetlerin "Alo 175" Tüketici Danışma Hattı'na iletebileceği konusunda vatandaşları bilgilendirdi.

   İş yeri sahiplerini stokçuluk yapmamaları konusunda uyaran ekiplerin denetimlerinin, önümüzdeki günlerde devam edeceği belirtildi.

  Marketlerde alışveriş yapan vatandaşlar da denetimlerin sürmesini istediklerini belirterek denetimlerden duydukları memnuniyeti ifade etti.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
MTA PERSONEL ALACAK
MTA PERSONEL ALACAK
   DEVREK'TE TİYOTRO ŞENLİĞİ DÜZNELENİYOR
DEVREK'TE TİYOTRO ŞENLİĞİ DÜZNELENİYOR