Advert
Advert

BAŞKANIN ARKASINDAKİ KÜLTÜR VE SANAT DANIŞMANI ÇOK ÖNEMLİ…

Belediyelerin ana görevlerinin arasında imar, su ve kanalizasyon, ulaşım gibi kentsel alt yapı; çevre ve çevre sağlığı gibi hizmetler gelmektedir.

BAŞKANIN ARKASINDAKİ KÜLTÜR VE SANAT DANIŞMANI ÇOK ÖNEMLİ…
Bu içerik 1146 kez okundu.
Advert

Belediyelerin ana görevlerinin arasında imar, su ve kanalizasyon, ulaşım gibi kentsel alt yapı; çevre ve çevre sağlığı gibi hizmetler gelmektedir. Bu hizmetlerin yanı sıra temizlik ve katı atık, zabıta, itfaiye, acil yardım, kurtarma ve ambulans; şehir içi trafik düzeninin sağlanması gibi görevleri de mevcuttur. Belediyenin sınırları içerisinde bulunan defin ve mezarlıkların düzenlenmesi, korunması ve geliştirilmesi, ağaçlandırmanın yapılması, park ve yeşil alanların çoğaltılması ve mevcut alanların korunması ve bakımının yapılması belediyelerin öncelikli görevleri arasındadır.

Diğer önemli bir görevi ise sosyal hayatın ve tarihi objelerin korunması ve sunulması gelir. Belediye sınırları içerisinde yaşayan halka kültür ve sanat alanlarında sosyal imkanların sunulması, sanat ve sanatçıya destek verilmesi ve bu alanların geliştirilmesi etkinlikler düzenlenmesi de belediyenin görevleri arasındadır. Belediye bölgesindeki turizmin kalkındırılmaya çalışılması ve turistik gelişmelerin düzenlenip desteklenmesi, belde gençlerinin ve çocuklarının spor ve sosyal hizmetlerden yararlanmasının sağlanması da diğer önemli görevler arasındadır.

Son yıllardaki çalışmalar ilimiz sınırları içinde bulunan belde belediyeleri kültür ve sanat bakımından masaya yatırdığımız zaman, yapılan faaliyet ve etkinlikler incelendiğinde, Çaycuma ve Devrek Belediyelerinin başı çektiğini ve bunda önemli bir payın başkanın arkasında duran iyi bir kültür ve sanat danışmanının göreve geldiğini görmekteyiz.

Çaycuma Belediyesi’nde ‘Ahmet Öztürk’, Devrek Belediyesi’nde ‘İbrahim Tığ’ başkanların arkasında başarılı kültür ve sanat danışmanı olarak bu gibi çalışmalara imza atıyorlar…  Listeleri çok kabarık… Bu yaşanılan örnekler işaret ediyor ki diğer belde başkanlarımız da çalışma arkadaşlarının seçiminde, çok seçici davranıp arkalarında konuyu takip edecek donanımlı kültür ve sanat adamı bulundursunlar…

Yüksel Yıldırım-10 Mart 2022

Zonguldak Nostalji

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
MTA PERSONEL ALACAK
MTA PERSONEL ALACAK
   DEVREK'TE TİYOTRO ŞENLİĞİ DÜZNELENİYOR
DEVREK'TE TİYOTRO ŞENLİĞİ DÜZNELENİYOR