Advert

DEVREK’TE ESNAF BAŞKANINI SEÇİYOR

Devrek'te 1275 esnaf başkanını seçiyor

DEVREK’TE ESNAF BAŞKANINI SEÇİYOR
Bu içerik 909 kez okundu.

    Sercan Kapusuz   

    Devrek Esnaf ve Sanatkarlar Odası 23. Olağan Genel Kurulu Toplantısı sürüyor.

    Devrek Çınar Otel’de yapılan genel kurulda,Adnan Keklikoğlu, Çetin Saraçoğlu ve Murat Göktepe oda başkanlığı için yarışıyor.

    Divan Başkanlığını Zonguldak Esnaf Odaları Birlik Başkanı Muharrem Coşkun’un yaptığı genel kurula, Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt,

Ticaret Bakanlığı Zonguldak Ticaret İl Müdürü İsmail Maden, Gökçebey Esnaf Odası Başkanı Ali Çetin, Çaycuma Esnaf Odası Başkanı Hayri Kandemir ve kalabalık bir esnaf katıldı.

    Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından açılış konuşmasını yapan mevcut başkan vekili İsmail Akpınar yaptı. Akpınar konuşmasında, genel kurulun tüm esnaf ve sanatkarlara hayırlı uğurlu olmasını diledi.

    Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt da konuşmasında, her üç adaya başarılar diledi.

    Başkan Bozkurt şöyle konuştu: “Uzun yıllar Devrek Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı görevini yürütürken geçtiğimiz günlerde vefat eden değerli büyüğümüz, başkan İsmet Akdemir'i rahmetle anıyorum. İsmet abimiz bu odaya çok büyük emek verdi. Oda’nın gelişmesine ve büyümesine ortak oldu. Bu bayrağı alacak yeni abilerim, kardeşlerimiz var. Onun bıraktığı izler doğrultusunda hareket ederek, yeni hedeflerle Devrek esnafına yeni kan ve can vereceklerine inanıyorum. Bu üç abime, kardeşime şahsım ve Devrek Belediyesi olarak başarılar diliyorum. Kazanan her zaman Devrek olacaktır” dedi.

    Daha sonra Oda’nın faaliyet raporları, gelir-giderleri ve plan ve proğramları okunarak kabul edildi.

    Başkan adayı Adnan Keklikoğlu yaptığı konuşmada, “Esnaf ve sanatkar kimdir? Esnaf demek el emeği ve göznuru sanatı ve sermayesini, varlık ve onurunu adet ve örflerini, fedakarlığını vatanseverliğini birleştirerek mal ve hizmet üreten insandır. Ben de Devrek’te 36 yıl kurucu üye olarak bu kurumda görev yaptım. Daha öncede bu kurumun başkanlığını yaptım yani anlayacağınız benim mayam esnaf hamuruyla yoğrulmuştur. Bugün yeni başkanı seçmek için toplandık, sonucu ne olursa olsun Devrek için olsun”dedi.

    Aday Murat Göktepe de yaptığı konuşmada, “Bugün burada yapılacak olan seçim bir siyasi parti seçimi değil, Bu seçim,geçmişteki köklerinden güç alarak ayağa kalkmaya çalışan Devrek'imizin güçlü bir esnaf ve sanatkarlar odasına sahip olma seçimidir”dedi.

    Kongrenin Devrek esnafına hayırlı olmasını dileyen Başkan adayı Çetin Saraçoğlu da yaptığı konuşmada şu görüşlere yer verdi: “Kongremiz ilçemize ve esnaflarımıza hayırlı olsun. Bu konuda hazırladığımız projeler var. Esnaflarımızın fikirleri bizim için çok önemli. Yeni dönemde Esnaf Odası’na yükleyeceğimiz vizyon ile bu enerjiyi oluşturacağız. Birlikte düşünüp birlikte başaracağız.”

   Konuşmaların ardından seçimlere geçildi. Oy kullanma işlemi saat:17.00’ye kadar devam edecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
MTA PERSONEL ALACAK
MTA PERSONEL ALACAK
   DEVREK'TE TİYOTRO ŞENLİĞİ DÜZNELENİYOR
DEVREK'TE TİYOTRO ŞENLİĞİ DÜZNELENİYOR