Advert
Advert
Advert

HAKAN AKÇA: AZİZ MİLLETİMİZİN BU ONURLU GÜNÜ KUTLU OLSUN

Başkan Akça: Aziz Türk milletinizin bu onurlu günü kutlu olsun.

HAKAN AKÇA: AZİZ MİLLETİMİZİN BU ONURLU GÜNÜ KUTLU OLSUN
Bu içerik 1461 kez okundu.
Advert

  Sercan Kapusuz

  Şehit Gazi Sendikası Zonguldak İl Başkanı Hakan Akça, 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 107.yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

  Mesajında, “Çanakkale, Kuvayi Milliye’nin, İstiklal Mücadelemizin temel harcıdır. Çanakkale; Mustafa Kemal Atatürk, Koca Seyit, 57. Alay, Nusret Mayın gemisi ile yazdığımız kahramanlık destanımızdır” görüşlerine yer veren Başkan Akça, “Aziz Türk milletinizin bu onurlu günü kutlu olsun”dedi.

  Şehit Gazi Sendikası Zonguldak İl Başkanı Akça mesajında şu ifadelere yer verdi:

  “18 Mart, Şehitler Günü’dür ve Gün, başlangıcını ve ruhunu 18 Mart 1915’te Çanakkale’de aziz milletimizin insanlık tarihinin en şanlı sayfalarından birini yazdığı destandan almaktadır. Tarihimizin her döneminde, vatanımızı işgal etmek, milletimizi esir etmek isteyenler olmuştur. Bu kutsal vatan, kahraman ecdadımızın bizlere emanetidir. Bu emanete layıkıyla sahip çıkmak, bu topraklar üzerinde hayat süren milletimizin her ferdinin vatan borcudur.

  Milletimizi esir etmek isteyenlere karşı göğsünü siper eden ve vatanımızın bütünlüğüne kast edenlere karşı canlarını bir an bile tereddüt etmeksizin feda eden aziz şehitlerimiz Çanakkale’de bir destan yazmıştır. Bu vatan, onların bizlere emanetidir. Bu emanete layıkıyla sahip çıkmak, bu topraklar üzerinde hayat süren milletimizin her ferdinin vatan borcudur.

  Bu duygu ve düşüncelerle milletimizin Şehitler Günü’nü kutluyor; başta Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aziz şehitlerimizi minnet ve rahmetle yâd ediyorum.”

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KIBRIS GAZİLERİ KOCAELİ’NDE BULUŞTU
KIBRIS GAZİLERİ KOCAELİ’NDE BULUŞTU
ŞAİR DAŞKIRAN’IN  İLK KİTABI ÇIKTI: SÖYLEMEDİM YAZDIM
ŞAİR DAŞKIRAN’IN İLK KİTABI ÇIKTI: SÖYLEMEDİM YAZDIM