Advert
Advert
Advert

KARADEMİR: BİR ULUSUN BAŞ KALDIRIŞIDIR

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 107. yıl dönümü ve Şehitler Günü dolayısıyla Devrek'te alternatif çelenk koyma töreni düzenlendi.

KARADEMİR: BİR ULUSUN BAŞ KALDIRIŞIDIR
Bu içerik 485 kez okundu.
Advert

-Yasemin ALTUN-

  18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 107. yıl dönümü ve Şehitler Günü dolayısıyla Devrek'te alternatif çelenk koyma töreni düzenlendi.

  Devrek'te 18 Mart dolayısıyla düzenlenen resmi çelenk koyma ve kutlama töreninin ardından Atatürkçü Düşünce Derneği devrek Şubesi tarafından alternatif çelenk koyma töreni gerçekleştirdi.      

  Törene, Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, dernek üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Çelenk sunma töreninin ardından, ADD Devrek Şube Başkanı Tülay Karademir konuşma yaptı. Çanakkale Zaferi'nin  vatanı korumak için ayağa kalkan bir ulusun başkaldırısının olduğunu ifade eden ADD Devrek Şube başkanı Karademir;

 “Çanakkale Zaferi; vatanı korumak için ayağa kalkan bir ulusun başkaldırısıdır. Emperyalizmin ordularına karşı kazanılmış ve “Çanakkale Geçilmez” gerçeğini tarihe mal eden ve binlerce şehidimizin kanla yazdığı tarihtir.

   İşgal amacıyla geldiği topraklarda yenilen ve hayatını kaybeden yabancı askerlerle birlikte her ırktan, her inançtan şehitlerimiz Çanakkale’de yan yana yatmaktadır. Döneminin en çetin şartları karşısında adeta imkansızın başarıldığı Çanakkale Zaferi tarihte benzeri görülmemiş bir destandır.

18 Mart 1915 tarihinde Çanakkale Deniz Zaferiyle elde edilen başarı tarihin akışında çok önemli bir dönüm noktası olmuştur. Yok, edilmek istenilen Milletimiz, tarih sahnesinde yerini koruyacağını ve Çanakkale’nin geçilmeyeceğini tüm dünyaya güçlü şekilde ilan etmiştir.

Milli mücadelenin ilk ateşinin yakıldığı Çanakkale Zaferiyle Milletimiz; vatan sevgisini, cesaretini, azmini, kahramanlığını ortaya koymuştur.

  İnsanımız, sahip olduğu yüksek ahlak ve medeniyet anlayışının yansıması olarak Çanakkale Savaşında düşmanından bile esirgemediği şefkat ve merhametiyle savaşında bir hukuku olduğunu tüm insanlığa gösterilmiştir.

  Çanakkale, geçmişimize ait bir zafer olmakla birlikte Millet olarak aramızdaki ihtilafları ortadan kaldırıp bir ve beraber olduğumuz zaman muasır medeniyetlerin ötesine geçme idealini mutlaka yakalayacağımızı gösteren bir nişandır.

Bu şuurla, şehitlerimizin emanetine kararlılıkla sahip çıkarak, ülkemizi geleceğe en güçlü şekilde taşıyacağımıza inanıyorum.

Atatürk ilke ve devrimleri ışığında, laik Cumhuriyetimizi birlik ve beraberliğimizi, dayanışmamızı koruduğumuz takdirde yarınlarımız daha güzel ve daha parlak olacaktır. Şehitlerimiz; ektikleri kardeşlik tohumları ile “Yurtta Barış, Dünyada Barış” ilkesini tüm dünyaya kabul ettirmiştir.

Bu vesileyle, Çanakkale Deniz Zaferi’nin 107. yıldönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile ebediyete intikal eden kahramanlarımızı ve vatanını canından aziz bilen tüm şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum." dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
BAŞKAN BOZKURT İTFAİYE TEŞKİLATI  308 YILLIK TARİHİYLE GURURUMUZDUR
BAŞKAN BOZKURT İTFAİYE TEŞKİLATI 308 YILLIK TARİHİYLE GURURUMUZDUR
PROJELERİNİ AÇIKLADI
PROJELERİNİ AÇIKLADI