Advert
Advert
Advert

ZONGULDAK İÇİN TURUNCU ALARM

Yoğun kar yağışının 5 bölgede de devam ettiği Türkiye'de Meteoroloji'den yarın için Zonguldak da dahil olmak üzere 10 il için turuncu, 12 il için ise sarı kar yağışı uyarısı geldi.

ZONGULDAK İÇİN TURUNCU ALARM
Bu içerik 767 kez okundu.
Advert

Yoğun kar yağışının 5 bölgede de devam ettiği Türkiye'de Meteoroloji'den yarın için Zonguldak da dahil olmak üzere 10 il için turuncu, 12 il için ise sarı kar yağışı uyarısı geldi. Turuncu alarm verilen kentler Artvin, İstanbul, Kastamonu, Ordu, Rize, Samsun, Sinop, Trabzon, Zonguldak ve Bartın olarak sıralandı. Diğer taraftan bazı illerde çığ tehlikesi başta olmak üzere buzlanma, tipi ve ulaşımda aksaklık gibi olumsuzluklara dikkatli olunması uyarısında bulunuldu.

 Mart ayında tekrar soğuk hava dalgasınının etkisini hissettirdiği Türkiye'de kar yağışı 5 bölgemizde de sürüyor. İstanbul için Vali Ali Yerlikaya ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun uyarılarda bulunurken Meteoroloji Genel Müdürlüğü ise yarın için İstanbul da dahil olmak üzere 10 il için turuncu, 12 il için ise sarı kar yağışı uyarısı geçti.

 10 İLE TURUNCU KAR YAĞIŞI UYARISI

 Kar yağışından dolayı turuncu uyarı geçilen 10 il arasında Artvin, İstanbul, Kastamonu, Ordu, Rize, Samsun, Sinop, Trabzon, Zonguldak ve Bartın bulunuyor. Öte yandan Ağrı, Bitlis, Hakkari, Muş ve Van illerinde kar yağışından doğacak çığ tehlikesi uyarısı verildi.

 12 İL İÇİN SARI UYARI

 Kar yağışından dolayı sarı uyarı verilen iller ise Ağrı, Amasya, Bitlis, Erzurum, Giresun, Gümüşhane, Kars, Muş, Siirt, Tokat, Ardahan, Düzce olarak sıralandı.

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
BAŞKAN BOZKURT İTFAİYE TEŞKİLATI  308 YILLIK TARİHİYLE GURURUMUZDUR
BAŞKAN BOZKURT İTFAİYE TEŞKİLATI 308 YILLIK TARİHİYLE GURURUMUZDUR
PROJELERİNİ AÇIKLADI
PROJELERİNİ AÇIKLADI