Advert
Advert

HER ÇOCUĞUN BİR AĞACI OLACAK

Orman İşletme Müdürlüğü tarafından "Orman Haftası" kapsamında çam fidanı dağıtıldı.

HER ÇOCUĞUN BİR AĞACI OLACAK
Bu içerik 661 kez okundu.

  -Yasemin ALTUN-

  Orman İşletme Müdürlüğü tarafından "Orman Haftası" kapsamında çam fidanı dağıtıldı.

  Türkiye'de 21-26 Mart tarihleri arasında kutlanan Orman Haftası etkinlikleri kapsamında, Devrek'te öğrencilere fidan dağıtıldı. Devrek Orman İşletme Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen etkinlikle Devrek İstiklal İlköğretim Okulu 3/A sınıfı öğrencilerine çam fidanı dağıtıp, kırtasiye malzemesi ve santranç takımı hediye edildi.

  HER ÇOCUĞUN BİR AĞACI OLSUN

  Devrek Buldandere Orman İşletme Şefi Nihat Sezgin etkinlikte öğrencilere ağaç dikmenin önemi ve ne şekilde dikileceği ile ilgili bilgi verildi. Şef Sezgin "Orman Haftası" kapsamında çocuklara ağaç ve ormanı sevgisini aşılamak ve her çocuğun bir ağacı olsun düşüncesiyle Devrek Orman İşletme Müdürlüğü ve Devrek İstiklal İlköğretim Okulu ile bir program düzenlediklerini belirterek;

   "Ağaç yaşken eğilir düşüncesi ile ormanların ve dünyanın önemini anlatmak için çocuklarımızla bugün bir araya geldik. Fidan dağıttık, küçük gönüllülerimizi doğru bilgilendirdiğimizi umut ediyoruz. Öğrencilere ağaç sevgisini aşılamak ve bugünü onlarla paylaşmak çok güzel bir duygu. Çocuklarımız diktikleri bu fidanlarla birlikte büyüyüp, onlar gibi gelişecekler ve bizim geleceğimizin kökleri olacaklar"dedi.

 AMACIMIZ ÇOCUKLARIMIZDA ORMAN SEVGİSİNİ YAŞATMAK

  Çocuklara ağaç ve ormanların önemi konusunda eğitim verdiklerini, ağaç sevgisini aşılamaya çalıştıklarını ifade eden Devrek İstiklal İlköğretim Okulu Müdürü Yılmaz Saraç;

  "Türkiye'de ormanlarımız yandı. Bizlerin ve Türkiye'nin ciğerleri yanmış oldu. Amacımız geleceğimiz olan çocuklarımızda orman sevgisini yaşatmak. "Orman Haftası" kapsamında Devrek Orman İşletme Müdürlüğü tarafından öğrencilerimize kırtasiye malzemesi ve santranç takımının yanında evlerin bahçelerinde dikmeleri için hediye olarak fidanlar dağıtıldı. Organizasyon için Devrek Orman İşletme Müdürlüğü'ne teşekkür ederim" dedi.

  BU FİDANLARLA BÜYÜYECEKLER

Devrek İstiklal İlköğretim Okulu 3/A sınıf öğretmeni Kübra Özge Özmekik Tığ, verilen eğitimin orman ve ağaç sevgisi açısından çok verimli geçtiğini belirterek, “Çocuklarımız bu eğitimle ormanın önemini ve faydalarını daha somut öğrenmiş oldu. Orman yangınlarını ve sonuçlarını algıladılar. Bu etkinlik öğrencilerimiz için çok verimli oldu. Öğrencilerimiz kendilerine verilen fidanlarını dikecekler ve bu fidanlarla birlikte büyüyecekler” dedi.

    Etkinlik kapsamında öğrencilere, Okulu Müdürü Yılmaz Saraç ve sınıf öğretmeni Kübra Özge Özmekik Tığ'a çam fidanı hediye edildi.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
MTA PERSONEL ALACAK
MTA PERSONEL ALACAK
   DEVREK'TE TİYOTRO ŞENLİĞİ DÜZNELENİYOR
DEVREK'TE TİYOTRO ŞENLİĞİ DÜZNELENİYOR