Advert
Advert

YİRMİBEŞ: ÖĞRENCİLERİMİZDE BİRER FİDAN

Eğerci'de öğrencilere ceviz fidanı dağıtıldı

YİRMİBEŞ: ÖĞRENCİLERİMİZDE BİRER FİDAN
Bu içerik 500 kez okundu.

  -Sercan KAPUSUZ-

   Eğerci'de öğrencilere ceviz fidanı dağıtıldı

  Türkiye'de 21-26 Mart tarihleri arasında kutlanan "Orman Haftası" etkinlikleri kapsamında, Devrek'e bağlı Eğerci İlk-Ortaokulu'nda Dirgine Orman İşletme Müdürlüğü'nce "Orman Haftası" kapsamında ceviz fidanı dağıtıldı

  Dirgine Orman İşletme Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen etkinlikle Eğerci İlk-Ortaokulu öğrencilerine, öğretmen ve personeline ceviz fidanı dağıtılırken, kırtasiye malzemesi ve santranç takımı hediye edildi.

  ÇOCUKLARIMIZLA BİRLİKTE BÜYÜYECEK

Aksu Orman İşletme Şefi Rüştü Kaya ve Manzut Orman İşletme Şefi Bilal Balkancı etkinlikte öğrencilere ağaç dikmenin önemi ve ne şekilde dikileceği ile ilgili bilgi verirken; "Dağıtılan bu fidanlar sayesinde öğrencilerimizde ağaç, orman ve doğa sevgisi artacak ve bilinçli birer çevreci olacaklardır. Umuyoruz ki bu fidanlar evlerin bahçelerinde, bağlarda, köylerinde, okul bahçelerinde yaşamlarını sürdürecek çocuklarımızla birlikte büyüyecektir" dedi.

  ÖĞRENCİLERİMİZDE DAĞITILAN BU FİDANLAR GİBİ

  Kalbinde hayvan ve doğa sevgisi olmayanın insan sevgisi olamayacağını belirten Eğerci İlk-Ortaokulu Müdürü Tuncay Yirmibeş; "Okulumuzda eğitim gören öğrencilerimize "Orman Haftası" etkinlikleri kapsamında Dirgine Orman İşletme Müdürlüğü'nce ceviz fidanı dağıtıldı. Dirgine Orman İşletme Müdürlüğü'nün bu etkinliği bizleri çok mutlu etti. Böylelikle çocuklarımızda da bir sağduyu oluşturuluyor. Gelecek adına bu tür kampanyalar yapıldığında biz de mutlu oluyoruz.

   Öğrencilerimizde dağıtılan bu fidanlar gibil. Bu fidanlarla birlikte büyüyerek  memleketimize oksijen, bizlere nefes katacaklar. Kalbinde hayvan ve doğa sevgisi olmayanın insan sevgisi olmaz.  Derdimiz bu, insana yatırım günlük meyvesi alınacak bir yatırım olmaz. O yüzden hayvanları da, doğayı da, insanları da çok seven çocuklar yetişrmek için çabalıyoruz ve çabalamayada devam edeceğiz

  Ayrıca Dirgine Orman İşletme Müdürlüğü'ne bu etkinliğinden dolayı çok teşekkür ederiz."dedi.

 

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
MTA PERSONEL ALACAK
MTA PERSONEL ALACAK
   DEVREK'TE TİYOTRO ŞENLİĞİ DÜZNELENİYOR
DEVREK'TE TİYOTRO ŞENLİĞİ DÜZNELENİYOR