Advert
Advert
Advert

ÖĞRENCİLER KAMPÜSÜ AĞAÇLANDIRDI

Öğrenciler Devrek Meslek Yüksek Okulu kampüsünü ağaçlandırdı.

ÖĞRENCİLER KAMPÜSÜ AĞAÇLANDIRDI
Bu içerik 649 kez okundu.
Advert

   -Sercan KAPUSUZ-

   Öğrenciler Devrek Meslek Yüksek Okulu kampüsünü ağaçlandırdı.

   Bülent Ecevit Üniversitesi Devrek Meslek Yüksekokulu kampüsü içerisinde bulunan alanı öğrenciler, hayata geçirdikleri sosyal sorumluluk projesi kapsamında ağaçlandırdı.

 Devrek Orman İşletme Müdürlüğü , BEÜ Devrek Meslek Yüksekokulu ve Devrek İstiklal İlkokulu'nun işbirliğiyle gerçekleştirilen ağaç dikme etkinliğine öğrenciler, akademisyen ve idari personel ile birlikte Devrek Orman İşletme Müdürlüğü ekibi de katıldı.

   E-Twinning projesi kapsamında İstiklal İlkokulu 3/B ve 3/D sınıfı öğrencileri öğretmenleri  kampüsün yeşillendirilmesi adına BEÜ Devrek Meslek Yükselokulu yönetimi ve Devrek Orman İşletme Müdürlüğü'yle iletişime geçti. Talep üzerine BEÜ Devrek Meslek Yüksekokulu kampüsünde fizibilite çalımaları yapan Devrek Orman İşletme Müdürlüğü'nün, Babadağı mevkiinde görevli Orman Muhafaza Memurları tarafından tespit edilen alanlara dikilicek fidanlar belirlendi.

   Fidanların dikimi için gerekli çalışmaların yapılmasının ardından öğrenciler, akademisyenler ve idari personel ile birlikte Devrek Orman İşletme Müdürüğü ekibinin katılımıyla fidanlar toprakla buluşturuldu. BEÜ Devrek Meslek Yükselokulu yönetimi daha yeşil bir dünya için bu porjeye imza atan Devrek İstklal İlkokulu ve Devrek Orman İşletme Müdürlüğü'ne teşekkür etti.

  Öğrencilerin elleriyle diktikleri bu ağaçların, kampüse güzellikler kataccağını belirten İstiklal İlkokulu Müdürü Yılmaz Saraç; "Okulumuz 3/B ve 3/D sınıfı öğrencileri öğretmenleri liderliğinde e-Twinning projesi kapsamında ağaç dikme etkinliği gerçekleştirdi. Bu fidanlar yıllar sonra büyüyecek ve buralar yem yeşil olacak. Öğrencilerimizin elleriyle diktikleri bu ağaçlar, kampüse güzellikler katacak. Yıllar sonra bu kampüse tekrar gelen bu ağaçları diken öğrencilerimiz, yeşillikler arasında bu güzel ağaç dikme zamanını hatırlayarak, mutlu olacaklar.

  Devrek Orman İşletme Müdürlüğü' nün fidan desteği ile Devrek Meslek Yüksekokulu' nun fidan dikilecek yer tahsisi ile yapılan proje için emeği geçenlere teşekkür ediyoruz."

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
BAŞKAN BOZKURT İTFAİYE TEŞKİLATI  308 YILLIK TARİHİYLE GURURUMUZDUR
BAŞKAN BOZKURT İTFAİYE TEŞKİLATI 308 YILLIK TARİHİYLE GURURUMUZDUR
PROJELERİNİ AÇIKLADI
PROJELERİNİ AÇIKLADI