Advert
Advert
Advert

AKIL VE ZEKA OYUNLARINDA KIYASIYA YARIŞTILAR

Devrek’te düzenlenen zeka oyunları yarışmasında öğrenciler ter döküyor.

AKIL VE ZEKA OYUNLARINDA KIYASIYA YARIŞTILAR
Bu içerik 557 kez okundu.
Advert

-Sercan KAPUSUZ-

  Devrek’te düzenlenen zeka oyunları yarışmasında öğrenciler ter döküyor.

  Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ile Tüm Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu (TAZOF) arasında imzalanan 'İş Birliği Protokolü' gereğince Devrek’te ‘Akıl ve Zeka Oyunları’ turnuvası yapılıyor.

  Devrek Kaymakamlığı himayelerinde Devrek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinatörlüğünde Devrek Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu  Nasrettin Hoca Akıl ve Zeka Oyunları Sınıfı ile Z-Kütüphanesinde  2 gün sürecek olan ‘Akıl ve Zeka Oyunları’ turnuvası yapılıyor.

  Turnuvanın ilk gününde ilçeye bağlı 7 ilkokuldan 68 öğrenci 5 kategori olan Mangala, Pentago, Equilibrio, Q-Bitz ve Küre oyunlarında ter döktü. Turnuvanın ikinci günüde ise ilçeye bağlı ortaokul öğrencileri oyunlarda ter dökecek.

  Turnuvada kendi kategorilerinde dereceye giren öğrenciler Zonguldak’ta düzenlenecek olan ‘Akıl ve Zeka Oyunları’ turnuvasına katılmaya hak kazanacak. İl turnuvasında da birinci olan öğrenciler ise Türkiye Şampiyonası’nda Zonguldak’ı temsil edecek.

    Devrek’te düzenlenen zeka oyunları yarışmasında ilkokul düzeyinde Mangala kategorisinde  Karşıyaka 100. Yıl İlokulu'ndan Zeynep Sümeyye Sarık birinci, Çaydeğirmeni TOKİ İlkokulu'ndan Mikail Kirazlı ikinci, Eğerci İlkokulu’ndan Beyzanur Adatepe üçüncü;  Pentago kategorisinde Fatih İlkokulu’ndan Ege Kayra Gedik birinci, Fatih İlkoklu’ndan Kadir Toprak İnana ikinci, Karşıyaka 100. Yıl  İlkokulu’ndan Azra İrem Karaçam üçüncü;  Equilibrio kategorisinde Karşıyaka 100. Yıl İlkokulu’ndan hüseyin Yasin Kart birinci, Fatih İlkokulu’ndan Kerem Akpınar ikinci, İstiklal İlkokulu’ndan Poyraz Kapucubaş üçüncü;  Q-Bitz kategorisinde Fatih İlkokulu’ndan Hüseyin Yasin Kart birinci, Fatih İlkokulu’ndan Kayra Ege Uslubaş ikinci, İstiklal İlkokulu’ndan Rana Kalıncık üçüncü; Küre kategorisinde ise Karşıyaka 100. Yıl  İlkokulu’ndan  Talha Berk Civak birinci, Fatih İlkokulu'ndan Ömer Yavuz Hızarcı ikinci, Fatih İlkokulu'ndan Berat Üçüncü üçüncüoldu.

  Akıl ve zeka Oyunları İlçe turnuvası açılışına Devrek İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Kahya ve Şube Müdürü Özkan Poyraz, Devrek AİHL Müdürü Musa Eren, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

 

 

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KIBRIS GAZİLERİ KOCAELİ’NDE BULUŞTU
KIBRIS GAZİLERİ KOCAELİ’NDE BULUŞTU
ŞAİR DAŞKIRAN’IN  İLK KİTABI ÇIKTI: SÖYLEMEDİM YAZDIM
ŞAİR DAŞKIRAN’IN İLK KİTABI ÇIKTI: SÖYLEMEDİM YAZDIM