Advert
Advert
Advert

DEVREK’İ TEMSİL EDECEKLER

Devrek’te ilkokul ve ortaokul öğrencileri 'Akıl ve Zeka' Oyunlarında kıyasıya yarıştı.

DEVREK’İ TEMSİL EDECEKLER
Bu içerik 833 kez okundu.
Advert

 -Sercan KAPUSUZ-

   Devrek’te ilkokul ve ortaokul öğrencileri 'Akıl ve Zeka' Oyunlarında kıyasıya yarıştı.

  Devrek’te ilkokul ve ortaokuldan toplamda 136 öğrencinin  Devrek Kaymakamlığı himayelerinde Devrek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinatörlüğünde iki gün süren ‘ Akıl ve Zeka Oyunları’ turnuvası Devrek Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu  Nasrettin Hoca Akıl ve Zeka Oyunları Sınıfı ile Z-Kütüphanesinde düzenlendi.

   'Akıl ve Zeka Oyunları' turnuvası ilçe finalleri, İlkokul öğrencileri için Qbitz, Mangala, Pentago, Equilido ve Küre; Ortaokul öğrencileri için Mangala, Pentago, Reversi, Küre ve Kulami oyun türlerinde yapıldı. 10 kategoride yapılan yarışmada öğrenciler ilçe birinciliği için mücadele etti. Turnuvada kendi kategorilerinde dereceye giren öğrenciler Zonguldak’ta düzenlenecek olan ‘Akıl ve Zeka Oyunları’ turnuvasına katılmaya hak kazanacak. İl turnuvasında da birinci olan öğrenciler ise Türkiye Şampiyonası’nda Zonguldak’ı temsil edecek.

   DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLER İÇİN ÖDÜL TÖRENİ

  Turnuva sonunda dereceye giren öğrenciler için kupa ve madalya töreni düzenlendi. Öğrenciler ödüllerini Devrek İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Kahya, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Muhammet Atlı ve Özkan Poyraz ile öğretmenlerin elinden aldı.

    İlkokul düzeyinde Mangala kategorisinde Karşıyaka 100. Yıl İlokulu'ndan Zeynep Sümeyye Sarık birinci, Çaydeğirmeni TOKİ İlkokulu'ndan Mikail Kirazlı ikinci, Eğerci İlkokulu’ndan Beyzanur Adatepe üçüncü;  Pentago kategorisinde Fatih İlkokulu’ndan Ege Kayra Gedik birinci, Fatih İlkoklu’ndan Kadir Toprak İnana ikinci, Karşıyaka 100. Yıl  İlkokulu’ndan Azra İrem Karaçam üçüncü;  Equilibrio kategorisinde Karşıyaka 100. Yıl İlkokulu’ndan hüseyin Yasin Kart birinci, Fatih İlkokulu’ndan Kerem Akpınar ikinci, İstiklal İlkokulu’ndan Poyraz Kapucubaş üçüncü;  Q-Bitz kategorisinde Fatih İlkokulu’ndan Hüseyin Yasin Kart birinci, Fatih İlkokulu’ndan Kayra Ege Uslubaş ikinci, İstiklal İlkokulu’ndan Rana Kalıncık üçüncü; Küre kategorisinde ise Karşıyaka 100. Yıl  İlkokulu’ndan  Talha Berk Civak birinci, Fatih İlkokulu'ndan Ömer Yavuz Hızarcı ikinci, Fatih İlkokulu'ndan Berat Üçüncü üçüncüoldu.

  Ortaokullar düzeyinde Mangala kategorisinde 75. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu’ndan Caner  Gökmen birinci,75. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu’ndan Merve Bekçi ikinci, Eğerci Ortaokulu’ndan Hurşit Adıtepe üçüncü; Pentago kategorisinde 75. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu’ndan Yaren Badur birinci, Ahmet Taner Kışlalı Ortaokulu'ndan Yiğit Emre Ören ikinci, Atatürk Ortaokulu'ndan Ömer Yiğğt Şen üçüncü; Reversi kategorisinde 75. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu’ndan Berfin Açmalı birinci, Ahmet Taner Kışlalı Ortaokulu'ndan Beren Duru Karail ikinci, 75. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu’ndan  Buse Demirtaş üçüncü; Kulami kategorisinde Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Selman Çömez birinci, Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Taha Korkmaz ikinci, 75. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu’ndan Taner Ege Oruç üçüncü; Küre kategorisinde 75. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu’ndan Yiğit akın Demiroğlu birinci, Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Miraç Saraçbaşı ikinci, Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Ahmet Durmuş Mert üçüncü  oldu.

  Akıl ve Zeka Oyunları hizmet içi eğitimi alan H.Ömer Ziyanak, Ömer Arda Uras Ve Hüseyin Çelik turnuvanın ön hazırlıklarının yapılmasında, turnuvanın yürütülmesinde görev alarak turnuvanın  başhakemliği görevini yürütürken dokuz öğretmende turnuva hakemi olarak yardımcı oldu.

  Akıl ve Zeka Oyunları İlçe turnuvası finaline Devrek İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Kahya ve Şube Müdürü Özkan Poyraz, Devrek AİHL Müdürü Musa Eren, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
BAŞKAN BOZKURT İTFAİYE TEŞKİLATI  308 YILLIK TARİHİYLE GURURUMUZDUR
BAŞKAN BOZKURT İTFAİYE TEŞKİLATI 308 YILLIK TARİHİYLE GURURUMUZDUR
PROJELERİNİ AÇIKLADI
PROJELERİNİ AÇIKLADI