Advert
Advert
Advert

HEYELAN ZONGULDAK-ANKARA KARAYOLUNU KAPATTI

Heyelan nedeniyle yüzlerce araç mahsur kaldı.

HEYELAN ZONGULDAK-ANKARA KARAYOLUNU KAPATTI
Bu içerik 2135 kez okundu.
Advert

    Sercan Kapusuz  

   Zonguldak-Ankara karayolunun, Mengen-Yeniçağa arasındaki Yumrutaş Köyü Ölüm Virajı olarak bilinen mevkiide meydana gelen büyük heyelan nedeniyle yol iki taraflı olarak trafiğe kapandı.

    Yüzlerce aracın mansur kaldığı yolda, havaların yumuşasamı ve kar kütlelerinin erimesiyle oluşan heyelan nedeniyle Ankara ve Zonguldak yönleri trafiğe kapandı.

    Heyelan nedeniyle kapanan yolun bir iki gün içinde açılmasının zor olduğu kaydedilirken, bütün ekiplerin yolun bir şeridinin açılması için çalışmalarını sürdükdükleri belirtiliyor. Bölgeden gelen haberlere göre kaymanın devam ettiği ve toprak kütlesinden sesler geldiği, söyleniyor.

    Yolda yüzlerce aracın da mahsur kaldığı ve can ve mal kaybı yaşanmadığı kaydedildi. Yolun aynı bölümü daha öncede heyelan nedeniyle iki yıl kapalı kaldığı belirtiliyor.

    Jandarma, polis ve karayolları ekiplerinin heyelan mahalinde güvenlik şeridi oluşturdukları ve sürekli uyarılarda bulundukları, bildiriliyor.

    Yetkililer, Mengen  ve Zonguldak istikametine ulaşımın geçici olarak Bolu Çaydurt-Gökçesu beldeleri üzerinden sağlanacağını, belirtti.

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
BAŞKAN BOZKURT İTFAİYE TEŞKİLATI  308 YILLIK TARİHİYLE GURURUMUZDUR
BAŞKAN BOZKURT İTFAİYE TEŞKİLATI 308 YILLIK TARİHİYLE GURURUMUZDUR
PROJELERİNİ AÇIKLADI
PROJELERİNİ AÇIKLADI