Advert

JANDARMA BEKÇİ ALACAK

2022 yılında 3 bin 250 bekçi alımı için geri sayım devam ediyor.

JANDARMA BEKÇİ ALACAK
Bu içerik 1378 kez okundu.
Advert

  2022 yılında 3 bin 250 bekçi alımı için geri sayım devam ediyor.

  Geçtiğimiz haftalarda Resmi Gazete'de yayımlanan duyuruda Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesine 3 bin bekçi kadro ihdasının yapıldığına yer verildi. Resmi Gazete'de yayımlanan karar şu şekildeydi:

 Kadro ihdasının ardından geçtiğimiz gün bir televizyon programına konuk olan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, emniyet teşkilatında yapılacak değişiklikler hakkında bilgi verirken yeni bekçi alımı sayısında yapılan değişikliğe de değindi. Bakan Soylu, Resmi Gazete 'de yayımlanan karar ile 3 bin kadro ihdasının yapıldığını ve 250 kadronun daha boşta olduğunu söyledi.

 BEKÇİ OLMAK İSTEYEN ON BİNLERCE GENÇ VAR

 Bekçi olmak isteyen on binlerce genç ise, alım sayısının daha da arttırılmasını talep ediyor.

 Bilindiği üzere bekçi alımları il bazlı yapılıyor. İkamet şartının da arandığı alımlarda adaylar sadece kendi ikamet ettiği ilde alım varsa başvuru yapabiliyor.

 JANDARMA'YA DA BEKÇİ ALINACAK

 Habertürk'te yer alan bilgiye göre yeni alımda Jandarma bünyesine de bekçi alımı yapılacağı aktarıldı. Jandarma bünyesine yapılacak alımda adayların köylerde ve ilçe merkezlerinde istihdam edilmesi bekleniyor.

 BAŞVURU ŞARTLARI

 Bekçi alımına başvuru yapacak adaylardan en az lise mezunu olmaları istenmektedir. Askerlik hizmetini yapmış adaylar arasından yapılacak alım için yaş şartı şu şekilde açıklandı: "18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak kaydıyla, başvuruların başladığı tarih itibarıyla 18 yaşını tamamlamış ve 31 yaşından gün almamış olmak."

 Adayların en az 167 cm boyunda olması ve vücut kitle endeksinin 18 ile 27 arasında olması gerekmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
MTA PERSONEL ALACAK
MTA PERSONEL ALACAK
   DEVREK'TE TİYOTRO ŞENLİĞİ DÜZNELENİYOR
DEVREK'TE TİYOTRO ŞENLİĞİ DÜZNELENİYOR