Advert
Advert

MECLİS KOMİSYON ÜYELERİNİ SEÇTİ

Zonguldak İl Genel Meclisi'nin Nisan ayı 1'inci Birleşim Toplantısı Meclis Başkanı Necdet Karaveli Başkanlığı'nda yapıldı.

MECLİS KOMİSYON ÜYELERİNİ SEÇTİ
Bu içerik 450 kez okundu.
Advert

Zonguldak İl Genel Meclisi'nin Nisan ayı 1'inci Birleşim Toplantısı Meclis Başkanı Necdet Karaveli Başkanlığı'nda yapıldı.  

 Meclis bir önceki birleşimin tutanak özetinin okunup onaylanması ile başladı. Gündemde 5 madde görüşüldü, İl Genel Meclisi üyeleri arasından İl Encümen Üyesi seçimi ve komisyon üyeliği seçimi yapıldı.

  Gündemin 3'üncü maddesinde:-Devrek İlçesi Yeşilöz Köyü, Yeşilada Köyü, ----Gökçebey İlçesi Namazgah Köyü, ----Ereğli İlçesi Asarlı Köyü, ----Alaplı İlçesi Aşağıdağ Köyü Memba Tahsis Komisyonu tarafından hazırlanan “İçme suyu Memba Tahsis ve Tevzii Komisyonu” Raporları görüşüldü. Gündem maddesi komisyonlardan geldiği şekliyle oy birliği ile kabul edildi.

 Gündemin 4'üncü maddesinde; Kilimli İlçesi Belediye Sitesi Mahallesi, Site Sokakta kayıtlı 96 ada 212 parselde 509,00 m² yüzölçümlü arsanın, 101,57m²’lik kısmının kamulaştırma işlemleri tamamlanmış ve 96 ada 269 parsel numarası ile İdaremiz mülkiyetine alınarak, 06.10.2016 tarih ve 105 sayılı İl Genel Meclis Kararı ile Kilimli Kaymakamlığına tahsis edilmiştir. Söz konusu taşınmazın, Kaymakamlığa olan tahsisinin kaldırılarak, Hazineye Kaymakam konutu yapılmak üzere bedelsiz devir edilmesi, hususu görüşüldü.

 Gündemin 5. Maddesinde bir yıl süreyle görev yapacak 3 il encümeninin seçimi yapıldı. İl encümenliğine; AK Partili Meclis Üyeleri Filiz Ünal Sarsık, Ahmet Ali Başören. İbrahim Yalçın seçildi.

 Gündemin 6. Maddesinde 1 yıl boyunca görev yapacak İhtisas komisyonlarının üyeleri seçildi.

 Plan ve Bütçe Komisyonu: Kerim Yılmaz, Arif Sefercik, Temel Uslu, İsmail Terzi, Nebahattin Yılmaz, Ahmet Ali Mumcu, Mehmet Aksoy.

İmar ve Bayındırlık Komisyonu: Rıfkı Gültekin, Necdet Karaveli, İsmet Bostancı, Abdullah Karagüzel, Nedim Bekar, Burhanettin Çakır, Hasan Tülübaş.

Çevre ve Sağlık Komisyonu: İsmail Terzi, Hüseyin Engin, Kerim Yılmaz, Nebahattin Yılmaz, Ramis Muslu.

Eğitim Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonu: Temel Uslu, Hüseyin Engin, Sabahattin Gülay, Burhanettin Çakır, Mehmet Aksoy.

İçişleri Komisyonu: Ali Kemal Karaca, Vedat Tuzcuoğlu, Necati Akyol, Mustafa Uzundal, Hasan Tülübaş.

Tarım ve Orman Komisyonu: Filiz Ünal Sarsık, Ahmet Ali Başören, İbrahim Yalçın, İhsan Korkmaz, Mustafa Uzundal.

Sanayi ve Ticaret Komisyonu: İbrahim Yalçın, Serpil Özmen, Ahmet Ali Başören,, Hayrettin Kartal, Şanver Akdağ.

Gençlik ve Spor Komisyonu: Sabahattin Gülay, Vedat Tuzcuoğlu, Arif Sefercik, Önder Topuz, Şanver Akdağ.

Köylere Yönelik Hizmetler Komisyonu: Adnan Tıska, Necdet Karaveli, İsa Bükrü, Ramis Muslu, Hayrettin Kartal.

Turizm Komisyonu; Serpil Özmen, Necati Akyol, Ali Kemal Karaca, İhsan Korkmaz, Ahmet Alim Mumcu.

ARGE: İsa Bükrü, Filiz Ünal Sarsık, Adnan Tıska, Önder Topuz, Nedim Bekar.

Encümen üyeliği ve İhtisas komisyonları ile ilgili seçimler oybirliği ile kabul edildi.

 

Gündemin 7. Maddesinde İç Denetçi Sinan Ayaşlı tarafından 'İnsan Kaynakları Yönetimi denetim alanına yönelik yapılan denetimi ile ilgili bilgilendirme yapıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
MTA PERSONEL ALACAK
MTA PERSONEL ALACAK
   DEVREK'TE TİYOTRO ŞENLİĞİ DÜZNELENİYOR
DEVREK'TE TİYOTRO ŞENLİĞİ DÜZNELENİYOR