Advert
Advert

DEVREK'TEN GEÇEN HERKES MİSAFİRİMİZ

Devrek'te sürücü ve yolculara yolda iftar yemeği

DEVREK'TEN GEÇEN HERKES MİSAFİRİMİZ
Bu içerik 724 kez okundu.

 -Sercan KAPUSUZ-

  Devrek'te sürücü ve yolculara yolda iftar yemeği

   Evlerine yetişmeye çalışan ya da iş sebebiyle yolda bulunan sürücüler, oruçlarını Devrek Belediyesi'nin iftar için kurulan stantlarında açıyor. Devrek Belediyesi, il dışına seyahat eden vatandaşlara ve iş nedeniyle yolculuk yapan uzun yol şoförleri için Uzunçay Mevkiine iftar stantları kurdu. Yoldan geçen araçları durdurarak vatandaşlara iftariyelik veren belediye ekipleri, Ramazan ayının ilk gününde vatandaşlara sıcak yemek imkânı sundu.

  Devrek'te Ramazan ayı dolayısıyla yolcular ve sürücüler için Devrek'in Uzunçay Mevkiine iftariyelik dağıtımı için stantlar kuruldu. İftar saatinde seyir halinde bulunan ve Devrek'ten geçen sürücüler ise bu stantlarda duraklayarak Devrek Belediyesi'nin sıcak yemekleri ile iftarlarını açıyor.

  Yoldan geçen herkese kapılarının, masalarının, sofralarının açık olduğunu belirten Devrek belediye Başkanı Çetin Bozkurt; “Öncelikle huzur, dayanışma ve kaynaşmanın yoğun olarak yaşandığı af, mağfiret ve bereket ayı olan Ramazan ayına kavuşmuş olmanın heyecanını yaşıyoruz. Bu nedenle tüm hemşehrilerimizin ve İslam Alemi’nin mübarek ramazan ayını kutluyorum.

   On Bir Ayın Sultanı, Ramazan Ayının gelişiyle ilçemiz Uzunçay Mevkiine belediyemizce iftar çadırı kuruldu. Bu yoldan geçen herkes bizim doğal misafirimiz. İftar vakti gideceği yere yetişemeyen vatandaşlara, Uzunçay Mevkiine ekiplerimizce ikramda bulunarak, iftarlarını açmalarını sağlıyoruz. Oruçlarını açmalarına vesile olduğumuz her vatandaşımızın huzuru ve mutluluğu bizim de mutluluğumuzdur. Ramazan ayı boyunca aktif olacak çadırımızda, iftar saatinde yolculuk esnasında olan vatandaşlar için çorba ve su ikramı yapacağız.

Amacımız Devrek'imizin misafirperverliği ile Ramazan’ı birlikte geçirmek. Hiç kimseyi ayırt etmeden bu birlikteliği sağlamış oluyoruz.” ifadelerinde bulundu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREK KENT MÜZESİ TÖRENLE HİZMETE AÇILDI
DEVREK KENT MÜZESİ TÖRENLE HİZMETE AÇILDI
BAŞKAN BOZKURT: FESTİVAL 500 YILLIK KÜLTÜRÜMÜZÜ YANSITIYOR
BAŞKAN BOZKURT: FESTİVAL 500 YILLIK KÜLTÜRÜMÜZÜ YANSITIYOR