Advert
Advert

DEVREKLİ ÖĞRENCİLER ZONGULDAK'I TEMSİL EDECEK

Devrek Sabahat Cemil Ulupınar Fen Lisesi öğrencileri oyacakları şiirlerle Zonguldak'ı temsil edecek

   DEVREKLİ ÖĞRENCİLER ZONGULDAK'I TEMSİL EDECEK
Bu içerik 327 kez okundu.

-Sercan KAPUSUZ-

 Devrek Sabahat Cemil Ulupınar Fen Lisesi öğrencileri oyacakları şiirlerle Zonguldak'ı temsil edecek. Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünce Türkiye genelinde düzenlenen  2022 Yılı “Gençler Şiir Okuma Yarışması” Zonguldak il finali yapıldı.

  Zonguldak Gençlik Merkezi Konferans salonunda gerçekleştirilen il merkezi ve ilçelerden toplam 67 öğrencinin katılımıyla yapılan yarışmada jüri üyesi olarak Edebiyat Öğretmenleri İsmail Pamuk, Nurcan Cevahir ve Gülsema Durmuş görev yaptı.

  Birbirinden  güzel şiirleri okuyan gençler duygulu anlar yaşıtırken Devrek Sabahat Cemil Ulupınar Fen Lisesi öğrencileri Hakan Kerem Çanga ve Eylül Nisa Bayraktar kendi yaş  kategorilerinde birinci olurken Zeynep Ceren Varol üçüncü oldu. Yarışmada dereceye girenlere ödülleri Gençlik ve Spor İl Müdürü Hakan Yüksel  tarafından verildi.

  Yarışma sonunda birinciliği elde eden öğrenciler şunlar:

  13-17  Kızlarda:  Eylül Nisa Bayraktar

  13-17 Erkeklerde:  İsmail Talha Aslan

  18-25 Kızlarda : Hatice Işıklı

  18-25  Erkeklerde : Hakan Kerem Çanga

Birincik kazanan öğrenciler Samsun İlinde 8 Haziran 2022 tarihinde yapılacak olan bölge finalinde Zonguldak'ıtemsil edecek.

 Öğrencilerinin elde ettiği başarının gururunu yaşatıklarını belirten  Devrek Sabahat Cemil Ulupınar Fen Lisesi Turgay Kırgil; "Gençlik ve Spor Bakanlığımızca düzenlenen gençler arası şiir okuma yarışması bu yılda Diriliş Şairimiz Sezai Karakoç anısına düzenlenmektedir. Yarışmada öğrencilerimiz Hakan Kerem Çanga ve Eylül Nisa Bayraktar kendi yaş  kategorilerinde birinci olmuşlardır. Zeynep Ceren Varol il üçüncüsü olmuştur. Öğrencilerimizi tebrik ederiz. Yarışmaya öğrencilerimizi hazırlayan edebiyat öğretmenlerimiz Şaban Keklik ve Sevil Budak'ı kutluyoruz."

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ÇARE MİLLETTİR, DEMOKRASİDİR, SANDIKTIR
ÇARE MİLLETTİR, DEMOKRASİDİR, SANDIKTIR
FESTİVAL SANATÇILARI AÇIKLANDI
FESTİVAL SANATÇILARI AÇIKLANDI