Advert
Advert
Advert

ÇOCUKLARIMIZ VE GENÇLERİMİZ RİSK ALTINDA

Devrek'te uyuşturucu, alkol ve tütün bağımlılığıyla mücadelenin daha etkin yürütülebilmesi için 'Ben Olsaydım' temalı çalıştayı düzenleniyor.

ÇOCUKLARIMIZ VE GENÇLERİMİZ RİSK ALTINDA
Bu içerik 761 kez okundu.
Advert

-Sercan KAPUSUZ-

   Devrek'te uyuşturucu, alkol ve tütün bağımlılığıyla mücadelenin daha etkin yürütülebilmesi için 'Ben Olsaydım' temalı çalıştayı düzenleniyor.

   Sağlık Bakanlığı tarafından 81 ilde eş zamanlı olarak başlatılan ve iki gün sürecek olan bağımlılıkla ilgili sorunlar ve çözüm önerilerinin belirlenmesi için "Ben Olsaydım" temalı "Bağımlılıkla Mücadele Çalıştayı", Devrek İlçe Sağlık Müdürlüğü koordinesinde Devrek AKM'de bugün başladı.    

  Devrek Kaymakamı Ümit Altay başta olmak üzere Devrek'te bulunan kamu kurum ve kuruluşlarının müdür ve görevli personelinin katılımıyla gerçekleşen çalıştayın ilk gününde ilçede mevcut bağımlılık ile ilgili sorunları tespit etmek ve bu sorunların tespitine yönelik çözüm önerilerini bulmak amacıyla uyuşturucu, alkol, tütün, teknoloji ve davranışsal bağımlılık konuları ele alındı. Çalıştayın ikinci günü ise 08 Nisan Cuma günü saat 10:00'da Devrek AKM'de vatandaşların katılımı ve aynı konuların görüşülmesiyle devam edecek.

  Çalıştayın açılışında konuşan Kaymakam Altay, "Bağımlılıkla mücadele çok önemli. İlçemiz Doğu Marmara'yı ve İç Anadolu'yu, Batı Karadeniz'e bağlayan ana yol güzargahında bulunuyor. Bu konumdan dolayı yüksek bir trafik ve dışarıdan uyuşturucu maddelerin gelişi konusunda zaman zaman hareketlilik oluyor. Kolluk güçlerimiz tarafından yapılan çalışmalarda bu maddeler ele geçirilmekte ve bu ticaretin engelenmesi için gerekli çalışmalarını sürdürmekte.  

   Çocuklarımız ve gençlerimiz her daim risk altında. Onları kollayıp kollama koknusunda uyanık olmamız gerekiyor. Kolluk birimlerimize olduğu kadar Milli Eğitim Müdürlüğümüze, öğretmenlerimze, velilerimize ve STK'lara büyük görev düşmekte. İlçemizde bu toplumsal bilinci ve farkındalığı artırmak için çalıştayın faydalı olacağını düşünüyorum.

   Çocuklarımızı bu zararlı maddeler ve uyuştrucudan korumak için kamu ve sivil toplum olarak neler yapmalıyız konularını görüşmek için buradayız. Katılmlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum"dedi.

   Akabinde İlçe Sağlık Müdürü Eray Öntaş Bağımlılıkla Mücadele ile ilgili bir sunum gerçekleştirdi. İki gün sürecek olan bağımlılıkla mücadele çalıştayında temel amaç bağımlılıkla mücadele kapsamında sorun ve çözüm önerilerinin tartışılmasının yanı sıra katılımcıların tecrübe ve bilgi bilgilerini paylaşabilmelerine zemin oluşturup ülkemizde yürütülen çalışmalarında katılımcılar ve kamuoyuna aktarılabilmesinin amaçlandığı belirtildi.

  Konuşma ve sunumun ardından çalıştaya katılan kurum yöneticileri, madde bağımlığına karşı alınacak önlemlerle ilgili bilgi paylaşımında bulundu.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
BAŞKAN BOZKURT İTFAİYE TEŞKİLATI  308 YILLIK TARİHİYLE GURURUMUZDUR
BAŞKAN BOZKURT İTFAİYE TEŞKİLATI 308 YILLIK TARİHİYLE GURURUMUZDUR
PROJELERİNİ AÇIKLADI
PROJELERİNİ AÇIKLADI