Advert
Advert

DEVREK'TE 800 KİŞİYİ DOLANDIRDILAR

Devrek'te Telegram üzerinden iletişim kurulan yaklaşık 800 kişi milyonlarca lira dolandırdı.

DEVREK'TE 800 KİŞİYİ DOLANDIRDILAR
Bu içerik 1051 kez okundu.
Advert

 Devrek'te Telegram üzerinden iletişim kurulan yaklaşık 800 kişi milyonlarca lira dolandırdı. Cumhuriyet Savcılığı olayla ilgili soruşturma başlattı.

 Bolu merkezli bir dolandırıcılık çetesi, Devrek'te Telegram üzerinden iletişim kurdukları yaklaşık 800 kişiyi milyonlarca lira dolandırdı. Cumhuriyet Savcılığı olayla ilgili soruşturma başlattı.

Yaklaşık 2 bin kişiyi Telegram grubundan yöneten çete, uygulamaya giriş yaptıktan sonra günlük görevler veriyor ve bu görevleri yerine getirenlere günlük kazanç sağlıyor.

Üye yapılan her bir kişi için 20 dolar bonus verilen sistemde, daha çok para kazanmak isteyenler sisteme para yatırıyor.

Tanışma partileri ile zincire yeni isimler dahil eden dolandırıcılık çetesi Macys adlı bir uygulama üzerinden işlem yaptı.

Devrek’te kısa sürede popüler olan uygulamaya çok sayıda kişi para kaptırdı. İlk girenler büyük paralar kazandı. Dolandırıcılar yeterli parayı toplayınca hesaplara ve uygulamaya erişimi engelledi.

Şikayetlerin artması üzerine Devrek Cumhuriyet Savcılığı olayla ilgili soruşturma başlattı. Bolu’da bulundukları iddia edilen B. K. ve A. Ç.’nin polis tarafından arandığı öğrenildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KOMŞULARIN KAVGASINDA KAN AKTI
KOMŞULARIN KAVGASINDA KAN AKTI
52 GRAM UYUŞTURUCUYLA YAKALANDI
52 GRAM UYUŞTURUCUYLA YAKALANDI