Advert

EMEKLİYİ ÜZECEK HABER GELDİ

Emekli bayram ikramiyesi ile ilgili açıklama yapıldı.Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin yaptığı açıklamasında, “Bayram ikramiyelerine yönelik artış gündemimizde yok."

EMEKLİYİ ÜZECEK HABER GELDİ
Bu içerik 566 kez okundu.

Emekli bayram ikramiyesi ile ilgili açıklama yapıldı.Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin yaptığı açıklamasında, “Bayram ikramiyelerine yönelik artış gündemimizde yok. 28-29 Nisan'da ödemeler yapılacak. İki bayramda maliyet 25 milyar lira seviyesinde. Emeklilere 1100 lira ödenecek. Ödeme tutarı her zaman değerlendirilebilir. Sayın Cumhurbaşkanımızın gündeme getirebileceği şeyler olabilir. Şu andaki gündemde artış yok. Enflasyona ayarlı bir şey yok.Eşel artış enflasyon sarmalına düşürecek olaylara yol açar. Tüm dünyanın gündeminde enflasyonu yok etme amacı varken, hiper enflasyon tehlikesini çağırıştıracak söylemleri doğru bulmuyorum.” dedi.

Emekli bayram ikramiyesi genellikle bayramdan bir hafta önce hesaplara geçiyor. Bu yıl Ramazan Bayramı 2 Mayıs tarihinde başlayacak. Bayram ikramiyeleri 28 Nisan ve 29 Nisan tarihlerinde hesaplara yatacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREK KENT MÜZESİ TÖRENLE HİZMETE AÇILDI
DEVREK KENT MÜZESİ TÖRENLE HİZMETE AÇILDI
BAŞKAN BOZKURT: FESTİVAL 500 YILLIK KÜLTÜRÜMÜZÜ YANSITIYOR
BAŞKAN BOZKURT: FESTİVAL 500 YILLIK KÜLTÜRÜMÜZÜ YANSITIYOR