Advert
Advert

BAŞKAN KARADEMİR: BİRLİKTE DAHA GÜÇLÜYÜZ!

BAŞKAN KARADEMİR: BİRLİKTE DAHA GÜÇLÜYÜZ!
Bu içerik 297 kez okundu.

     Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Devrek Şube Başkanı Tülay Karademir, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Başkan mesajında “Birlikte daha da güçlüyüz” vurgusu yaptı.

     Başkan Karademir mesajında şu görüşlere yer verdi:

     “Ulusal Egemenliğimizin simgesi Türkiye Büyük Millet Meclisinin kuruluşunun 102. yılında, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını coşkuyla, kardeşçe kutluyoruz. 102 yıl önce Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının kongreler toplayarak, Edirne'den Hakkari'ye, Diyarbakır'dan Zonguldak'a halkın seçtiği temsilcilerle oluşturduğu Meclisin Ulusal Kurtuluş Savaşımızı zafere ulaştırmasından hemen sonra Cumhuriyetimizi kurduk. Bu Cumhuriyet ki inançlarına, etnik kökenine, cinsiyetine bakmaksızın hepimizi, özgür yurttaşlar olarak kardeşçe yaşayan, geleceğe güvenle bakan mutlu insanların ülkesini yaratma ideali etrafında birleştirdi.

      Mustafa Kemal Atatürk'ün ‘Türkiye Cumhuriyetini kuran Türkiye halkına Türk milleti denir’ tanımı, hangi inançtan ve kökten gelirse gelsin bütün yurttaşları birlikte yaşama iradesi ile birleştirdi. Ulusal Kurtuluş Savaşımızın zaferini kabul edemeyenler her fırsatta birliğimizi bozmak, ortak yaşama iradesini kırmak için etnik ya da dinsel parçalanmanın yollarını aradılar. Birliğin çimentosu olan laiklik ilkesine saldırarak din üzerinden, ulus devlete saldırarak etnisite üzerinden kardeş kavgasını körüklediler. Bazen iki yöntemi aynı anda kullandılar. Son 30 yılda yaşananlar bu kirli yöntemin en canlı örneğidir.

     Bütün bu olasılıkları geleceğe inançla, güvenle bakarak, kardeşlik duyguları ile sımsıkı kenetlenerek yok edebiliriz. Gücünü halkçılık ilkesinden alan, devrimci, laik, devletin gücünü üretimle gösteren, milliyetçiliği antiemperyalizm olarak kabul eden Cumhuriyetimizin birleştirici gücüne inanıyoruz. Çünkü birlikte güçlüyüz.

      Bu vesileyle tüm halkımızın ve çocuklarımızın Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en kalbi duygularımla kutluyorum”.

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
MTA PERSONEL ALACAK
MTA PERSONEL ALACAK
   DEVREK'TE TİYOTRO ŞENLİĞİ DÜZNELENİYOR
DEVREK'TE TİYOTRO ŞENLİĞİ DÜZNELENİYOR