Advert

PROJELERİ PAZARA ÇIKIYOR

Hazırladıkları 2 projeyi FARABİ VIII. AR-GE İnovasyon Proje Pazarı'nda sergileyecekler.

PROJELERİ PAZARA ÇIKIYOR
Bu içerik 1007 kez okundu.

 -Sercan KAPUSUZ-

   Hazırladıkları 2 projeyi FARABİ VIII. AR-GE İnovasyon Proje Pazarı'nda sergileyecekler.

  Devrek Sabahat-Cemil Ulupınar Fen Lisesi öğrencileri bu yıl sekizincisi yapılacak olan "FARABİ VIII. AR-GE İnovasyon Proje Pazarı"nda projelerini sergileyecek.

  Bülent Ecevit Üniversitesi’nde (BEÜ) bu yıl sekizincisi gerçekleştirilecek olan "FARABİ VIII. AR-GE İnovasyon Proje Pazarı" için geri sayım başladı

   16 Mayıs Pazartesi günü Farabi Kampüsü Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilecek etkinlikte nitelikli projelere çeşitli ödüller verilecek. Devrek Sabahat-Cemil Ulupınar Fen Lisesi öğrencileri hazırladığı “Merdiven Çıkabilen Robot” ve “Köprülü Gezer Tavan Vinci” Projeleri ile yüzlerce proje arasından seçilerek ilk 71 proje arasına girmeyi başararak ödül için yarışmaya hak kazandı.

Farabi VIII. Ar-Ge ve İnovasyon Proje Pazarı'nda öğrencilerinin hazırladığı iki proje ile birlikte yer alacaklarını belirten  Devrek Sabahat-Cemil Ulupınar Fen Lisesi Müdürü Turgay Kırgil;

  "FARABİ VIII. AR-GE İnovasyon Proje Pazarı" ülkemizdeki proje fikirleri ile ilgili olacak şekilde; fikir ve görüş alışverişini sağlamak, Ar-Ge projelerine ilişkin teknolojik ve finansal işbirliklerinin oluşmasına ortam hazırlamak, üniversite, araştırma ve özel sektör kuruluşlarının temsilcilerini bir araya getirmek, bölge insanımızı bilinçlendirmek, üniversite-sanayi işbirliğini arttırmak ve teknolojik gelişmelerin dinamiğini oluşturacak bilim insanlarını sanayide aktif hale getirmek amacıyla Bülent Ecevit Üniversitesi tarafından düzenlenmektedir.

   Geçen üç yılda çok sayıda katılımcının proje fikrinin poster ve prototip olarak sergilendiği ve ödüllendirildiği proje pazarının bu yıl sekizincisi yapılacak. Sabahat-Cemil Ulupınar Fen Lisesi olarak  2 projemizi, Farabi VIII. Ar-Ge ve İnovasyon Proje Pazarı'nda sunulmak üzere kabul edildik. Tüm ülkedeki üniversite ve lise öğrencilerinin katılım sağlayarak gönderdikleri yüzlerce proje arasından seçilerek ilk 71 proje arasına giren öğrencilerimizin Müdür Yardımcımız aynı zamanda Bilişim Teknolojileri Öğretmenimiz olan Dilek Çayırlı rehberiğinde hazırladığı “Merdiven Çıkabilen Robot” ve “Köprülü Gezer Tavan Vinci” Projeleri 16 Mayıs 2022 tarihinde Sezai Karakoç Kültür Merkezinde yapılacak olan etkinlikte sergilenecek."dedi.

 

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREK KENT MÜZESİ TÖRENLE HİZMETE AÇILDI
DEVREK KENT MÜZESİ TÖRENLE HİZMETE AÇILDI
BAŞKAN BOZKURT: FESTİVAL 500 YILLIK KÜLTÜRÜMÜZÜ YANSITIYOR
BAŞKAN BOZKURT: FESTİVAL 500 YILLIK KÜLTÜRÜMÜZÜ YANSITIYOR