Advert

1 MAYIS ALANINDA BÜYÜK PROTESTO

GMİS Yönetimi kadınlara müdahale etmeye kalkışınca ortalık karıştı. KESK ve GMİS karşı karşıya geldi

1 MAYIS ALANINDA BÜYÜK PROTESTO
Bu içerik 457 kez okundu.

Sercan Kapusuz

   Bugün yapılan 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı’nda programın sunumunu yapan Gülhan Yıldız’ın İstanbul Sözleşmesi’nin iptalini destekleyen tavrı nedeniyle sendikalar ve siyasi partiler protesto ederek alanı terk etti.

    “Bu kürsüde İstanbul Sözleşmesinin feshine alkış tutan faşist kadın var” yazılı bir pankart açan kadınlar, Gülhan Yıldız’ın kürsüden indirilmesini istedi. Protestolara rağmen Gülhan Yıldız kürsüden inmeyenince birçok sendika, siyasi parti ve sivil toplum örgütü alanı protestolarla terk etti. Yaklaşık bin kişilik bir gurup alandan ayrılınca Gülhan Yıldız, mikrofondan ‘faşist bir saldırıya uğradık keşke böyle olmasaydı’ dedi. Bu sırada kürsüye davet edilen KESK dönem sözcüsü İsmail Sefertaş, konuşma yapma üzere kürsüye gelmeyerek organizasyon komitesini protesto etti

*

Zonguldak'ta 1 Mayıs işçi Bayramı'nda Zonguldak Kadın Platformu üyeleri kürsüde sunuculuk yapan Gülhan Yıldız'ı kınadılar. KESK'li kadınlar 'Kürsüde İstanbul sözleşmesine alkış tutan faşist bir kadın var' pankartıyla sahaya giriş yaptılar.

KESK'li kadınlar alana sunucu Gülhan Yıldız kürsüden inmeyince 'alana girmeyiz' dediler. GMİS Yönetimi kadınlara müdahale etmeye kalkışınca ortalık karıştı. KESK ve GMİS karşı karşıya geldi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KOMŞULARIN KAVGASINDA KAN AKTI
KOMŞULARIN KAVGASINDA KAN AKTI
52 GRAM UYUŞTURUCUYLA YAKALANDI
52 GRAM UYUŞTURUCUYLA YAKALANDI