Advert

SON BAŞVURU 10 HAZİRAN

Zonguldak Çalışma ve İŞKUR İl Müdürlüğü, engelli ve eski hükümlülere hibe desteği başvurularının başladığını açıkladı.

SON BAŞVURU 10 HAZİRAN
Bu içerik 618 kez okundu.

Zonguldak Çalışma ve İŞKUR İl Müdürlüğü, engelli ve eski hükümlülere hibe desteği başvurularının başladığını açıkladı.

Zonguldak İŞKUR il Müdürlüğü'nden yapılan açıklama şöyle:

"Engelli ve eski hükümlü çalıştırmayan işverenlerden tahsil edilen idari para cezalarından; engellilerin mesleki eğitim ve rehabilitasyonu, işe ve işyerine uyumlarının sağlanması ve engelliler ile eski hükümlülerin kendi işini kurmaları için hazırlanacak projelere destek verilecektir. Verilecek desteğin amacı, engelli ve eski hükümlülerin kendi işlerini kurmasına ve engellilerin mesleki eğitim alarak istihdam edilmeleri ve rehabilitasyonlarına yardımcı olmaktır.

Proje başlıkları;  Engellilerin kendi işini kurmalarına yönelik hibe desteği projeleri, Engellinin işe yerleştirilmesi, işe ve işyerine uyumunun sağlanmasına yönelik projeler ,  Engellinin iş bulmasını sağlayacak destek teknolojilerine yönelik projeler,  Engellilerin istihdam edilebilirliklerini artırıcı mesleki eğitimine yönelik projeler ,  Korumalı işyeri desteğine yönelik projeler , Eski hükümlülerin kendi işini kurmalarına yönelik projeler olarak belirlenmiş olup 10 Haziran 2022 tarihine kadar başvurular kabul edilecektir.

Kendi işini kurma proje başlığında engelli girişimci adaylarına 65 Bin TL ‘ ye kadar, eski hükümlü girişimci adaylarına ise brüt asgari ücretin 15 katına kadar hibe desteği verilecek. Kendi işini kurmak isteyen engelliler proje başvurularını, 10 Haziran 2022 tarihi saat 23:59’a kadar e-Devlet üzerinden online olarak yapmaları gerekmektedir. İl Müdürlüğü veya Hizmet Merkezlerine elden veya posta yolu ile yapılacak proje başvuruları kabul edilmeyecektir. Engellilere yönelik çalışma yapan bütün sivil toplum kuruluşları, işyerleri, üniversiteler, belediyeler ve kamu kurumları projelerini hazırlayıp 10 Haziran 2022 tarihi mesai saati sona erene kadar bulundukları illerdeki Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüklerimize elden veya posta yoluyla teslim edebilirler. Ayrıca kendi işini kurmak isteyen eski hükümlülerin projelerini belirtilen tarihe kadar Adalet Bakanlığının ilgili birimleri aracılığı ile bulundukları illerdeki Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüklerimize iletmesi gereklidir. Detaylı bilgiye ve proje rehberlerine www.iskur.gov.tr adresinde duyurular bölümünden erişim sağlanmakta.” dedi.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
MTA PERSONEL ALACAK
MTA PERSONEL ALACAK
   DEVREK'TE TİYOTRO ŞENLİĞİ DÜZNELENİYOR
DEVREK'TE TİYOTRO ŞENLİĞİ DÜZNELENİYOR