Advert

SON BAŞVURU 31 MAYIS 2022

Zonguldak Valiliği, İl Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü’nden Deneyap Teknoloji Atölyelerinde verilecek eğitimler hakkında açıklama yayımladı.

SON BAŞVURU 31 MAYIS 2022
Bu içerik 423 kez okundu.

Zonguldak Valiliği, İl Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü’nden Deneyap Teknoloji Atölyelerinde verilecek eğitimler hakkında açıklama yayımladı.

Valilik yayımladığı açıklamada, 55 ilde öğrencilerine teknoloji eğitimleri veren Deneyap Teknoloji Atölyeleri’nin 4’üncü evrede 26 ilde daha açıldığını ve ‘81 ilde Deneyap Teknoloji Atölyesi’ hedefi gerçekleştireceğini kamuoyuna bildirdi. Atölye eğitimleri için Zonguldak'ında başvuru alınan iller arasına girdiği ve son başvuru tarihinin 31 Mayıs 2022 olduğu belirtildi. Konuyla ilgili ayrıntılar şöyle; 55 ilde öğrencilerine teknoloji eğitimleri veren Deneyap Teknoloji Atölyeleri 4. fazda 26 ilde daha açılıyor ve “81 ilde Deneyap Teknoloji Atölyesi” hedefi gerçekleşiyor. Yeni öğrenci alımı yapılacak olan 1. fazda açılmış Deneyap Teknoloji Atölyeleri de dâhil olmak üzere 2022 yılında toplam 42 ilde öğrenci seçme sınavı çağrısına çıkılmıştır. Öğrenciler, e-sınav ve uygulama sınavı olmak üzere iki aşamayı başarıyla tamamladıktan sonra Deneyap Teknoloji Atölyelerinde eğitim almaya hak kazanabilecektir.

Başvuru alınan iller: Adana, Ankara, Antalya, Edirne, Erzurum, Eskişehir, Hakkâri, İzmir, Konya, Manisa, Muğla, Trabzon, Amasya, Artvin, Ardahan, Bartın, Bayburt, Bilecik, Bitlis, Bolu, Burdur, Çankırı, Düzce, Gümüşhane, Iğdır, Karabük, Kırklareli, Kırşehir, Muş, Nevşehir, Niğde, Osmaniye, Siirt, Sinop, Tunceli, Uşak, Yalova, Zonguldak, Kahramanmaraş, Mersin, Şanlıurfa ve İstanbul.

Yukarıda belirtilen illerde öğrenim gören ve 2021-2022 eğitim öğretim yılında 4. sınıf, 5. sınıf, 8. sınıf, lise hazırlık sınıfı veya 9. sınıfta okuyan öğrencilerden e-sınav için başvuru alınacaktır. Sınıf seviyesi uygun olmayan adaylar iki aşamalı sınavı geçse dahi eğitim almaya hak kazanamayacaktır. Adayların başvuru sürecini KYS (Kurumsal Yönetim Sistemi) https://www.t3kys.com/ üzerinden mutlaka takip etmeleri gerekmektedir. Sınav, 1 Haziran 2022- 26 Haziran 2022 tarihleri arasında 42 ilde belirlenen merkezlerde seanslar halinde gerçekleşecektir. Adayların öğrenci seçme sınavına başvurularını t3kys.com web sitesi üzerinden 31 Mayıs 2022 saat 23.59'a kadar tamamlamaları beklenmektedir.  Sınav takvimi ve Deneyap Teknoloji Atölyeleri Öğrenci Seçme Sınavı Kılavuzu ile Deneyap Teknoloji Atölyeleri Öğrenci Seçme Sınavı Başvuru Kılavuzu www.deneyapturkiye.org  sitesinde erişime sunulmuştur. Son başvuru tarihi: 31 Mayıs 2022.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
EKMEĞE ZAM GELİYOR
EKMEĞE ZAM GELİYOR
ASMA KÖPRÜ KAPATILDI
ASMA KÖPRÜ KAPATILDI