Advert

SERA OSB'Yİ İNCELEDİ

Zonguldak İl Tarım ve Orman Müdürü Cemalettin Çataklı beraberinde Çaycuma İlçe Tarım ve Orman Müdürü Coşkun Ulutaş ve Çaycuma Tarıma Dayalı ihtisas (Sera) OSB Müdürü Özgür Okur ile Çaycuma Burunkaya ve Ayvazlar Köyleri sınırları içinde alt yapı inşaatı de

SERA OSB'Yİ İNCELEDİ
Bu içerik 298 kez okundu.
Advert

Zonguldak İl Tarım ve Orman Müdürü Cemalettin Çataklı beraberinde Çaycuma İlçe Tarım ve Orman Müdürü Coşkun Ulutaş ve Çaycuma Tarıma Dayalı ihtisas (Sera) OSB Müdürü Özgür Okur ile Çaycuma Burunkaya ve Ayvazlar Köyleri sınırları içinde alt yapı inşaatı devam eden Organize Sera Bölgesinde incelemelerde bulundu.

İl Müdürü Çataklı, önce ziyaret ettiği proje ile ilgili çalışmaları hakkında yetkililerden bilgi aldı. Daha sonra alanda yapılan çalışmalar yerinde incelendi.

Proje ile ilgili yaptığı açiklamada Çataklı;" Çaycuma' mız ilimizin en önemli tarım potansiyeline sahip ilçesidir. Bu bağlamda Bakanlığımız tarafından yürütülen projelerden en önemlilerinden birisi olan Tarıma Dayalı ihtisas Organize Sanayi Bölgelerinden olan Sera Organize Bölgesi Çaycuma 'da şu an gezdiğimiz alanda kurulmaktadır. 15 adet üretim parseli ile örtü altı yetiştiriciliği yapılacak bu alanda sebze, çiçek gibi üretim dallarında her biri birbirinden bağımsız 15 fabrika olacak demektir. Çaycuma'mızda,  Zonguldak ' ımızda böyle kapasiteli bir üretim potansiyelinin olması gurur verici. Kurulacak bu işletmelerde ayrıca önemli bir istihdam da sağlanmış olacaktır. Bu amaçla İlçe Müdürlüğümüz bu yıl içinde vatandaşlarımıza kurslar açacak ve kurs sonunda başarılı olanlar sertifika alacaktır. Gerek üretim modelleriyle, gerekse istihdamı ile gelişen Çaycuma' ya ve Zonguldak'a farklı bir hava katacağına inanıyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyor, mühendisinden işçisine kolaylıklar diliyorum' dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREK KENT MÜZESİ TÖRENLE HİZMETE AÇILDI
DEVREK KENT MÜZESİ TÖRENLE HİZMETE AÇILDI
BAŞKAN BOZKURT: FESTİVAL 500 YILLIK KÜLTÜRÜMÜZÜ YANSITIYOR
BAŞKAN BOZKURT: FESTİVAL 500 YILLIK KÜLTÜRÜMÜZÜ YANSITIYOR