Advert
Advert

TOPLU SÖZLEŞME GÖRÜŞMELERİ BAŞLIYOR

Belediye İş Sendikası Zonguldak Şubesi Başkanı Osman Karataş, 7.ayda Ereğli, Alaplı Karapınar, Kumluca ve Devrek Belediyelerinde toplu sözleşme görüşmelerin başlayacağını duyurdu.

TOPLU SÖZLEŞME GÖRÜŞMELERİ BAŞLIYOR
Bu içerik 341 kez okundu.

Belediye İş Sendikası Zonguldak Şubesi Başkanı Osman Karataş, 7.ayda Ereğli, Alaplı Karapınar, Kumluca ve Devrek Belediyelerinde toplu sözleşme görüşmelerin başlayacağını duyurdu.

Konuşmasına öncelikle vatan savunmasında hayatını kaybeden şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyor ve Başımız sağ olsun' diyerek başlayan Belediye İş Sendikası Başkanı Osman Karataş yaptığı açıklamada, “Bundan sonraki süreçte de  7.aydan devam eden sözleşmelerimiz var. Karadeniz Ereğli Belediyesi Personel Şirketi, Alaplı Belediyesi Personel şirketi, Devrek İmar İnşaat Limited Şirketi,  Karaman Personel Limited Şirketi, Karapınar Personel Limited Şirketi, Kumluca kadrolu arkadaşlar ve Metropolitan kadrolu arkadaşların sözleşme taslaklarını hazırladık ve teslim ettik. İdarelerle toplu görüşme süreçlerini inşallah birlikte yürüteceğiz. Temennim masa başına bağıtlanacak toplu sözleşme olur. Çok kötü zamanlardan geçiyoruz, ekonomik olarak çalışan arkadaşlarımızın çok büyük alım güçleri düştü. biz bunları telafi edecek toplu sözleşmelere İnşallah işverenlerle birlikte imza atmak istiyoruz. Temennim tüm işlerimizin hoşnut olacağı toplu sözleşmelere imza atmaktır” dedi.

MERKEZİ HÜKÜMETİN BELEDİYE PAYLARINDA İYİLEŞTİRME YAPMASINI İSTİYORUZ

Belediyelerin pandemi folayısıyla gelirlerin artmadığını ve paylarını düştüğüne dikkat çeken Belediye İş Sendikası Şube Başkanı Osman Karataş Merkezi hükümetten belediye paylarında iyileştirme bekletin belirterek şunları söyledi:

“Belediyelerin ekonomik güçleri de ortada pandemiden çıktık. Gerçekten bu süreçte özellikle buradan bu vesileyle tekrar belirtmek istiyorum Merkezi hükümetin belediye payları ile ilgili bir iyileştirmeler geliştirmeler yapmasını ümit ediyoruz, bekliyoruz ısrarcıyız da bu konuyla ilgili. Çünkü belediyelerin öz kaynak gelirleri belli periyotlar altında kaldı.  Özkaynak gelirlerinin artmadığı, pandemiden kaynaklı gelirlerin atmadığını hep birlikte biliyoruz. Merkez hükümetinde belediyelere destek vermesini ve bu desteklerle de çalışanlarında pay alınmasını hep birlikte bekliyoruz. Buradan yönetenlere de buradan tekrar bu mesajı vermek istiyorum”

 

Belediye-İş Sendikası Zonguldak Şubesi Başkanı Osman Karataş Zonguldak Belediye Personel Limited Şirketi ile 714 işçiyi kapsayan Toplu sözleşme imzalandığını belirterek sözlerine şu şekilde devam etti:

 

“Toplu sözleşme görüşmelerimize başladık 7'nci ayda olan toplu sözleşmelerinin şirket personellerinin toplu taşıma taslaklarını belediyelere teslim ediyoruz. En son Zonguldak Belediyesi personelimize şirketinde 714 işçiyi kapsayan toplu sözleşmeyi imzaladık. Toplu sözleşme kazanımlarının Tüm İşçi arkadaşlarımıza Hayırlı olsun diliyorum. Bir yıllık bir toplı sözleşme imzaladık. En düşük ücrete yüzde 33 oranında bir zam aldık yılbaşına kadar. Yılbaşından sonra da en düşük ücretler Asgari ücretin yüzde 10'un altında kalmayacak şekilde sözleşme süresi içinde yüzde 10’un altında kalmayacak şekilde bir sözleşmeyi bağladık. İkramiye gün sayılarımızı ve diğer sosyal haklarımızı da yüzde 50 ile yüzde 100 arasında artırarak toplu sözleşmeye imza attık. Bu Toplu sözleşme sürecinde Emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum hayırlı uğurlu olsun diyorum”

 

 

 

 

 

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREK KENT MÜZESİ TÖRENLE HİZMETE AÇILDI
DEVREK KENT MÜZESİ TÖRENLE HİZMETE AÇILDI
BAŞKAN BOZKURT: FESTİVAL 500 YILLIK KÜLTÜRÜMÜZÜ YANSITIYOR
BAŞKAN BOZKURT: FESTİVAL 500 YILLIK KÜLTÜRÜMÜZÜ YANSITIYOR