Advert
Advert

UYUŞTURUCU TACİRLERİNE OPERASYON

Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığı ile İl Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu Madde Ticareti Yapan Suç Örgütünün faaliyetlerini deşifre ederek operasyon gerçekleştirdi.

UYUŞTURUCU TACİRLERİNE OPERASYON
Bu içerik 568 kez okundu.

Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığı ile İl Emniyet Müdürlüğü  Uyuşturucu Madde Ticareti Yapan Suç Örgütünün faaliyetlerini deşifre ederek operasyon gerçekleştirdi.

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapma, Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Kullanılmasını Kolaylaştırmak, Özendirmek veya Bu Nitelikte Yayın Yapmak, Suç İşlemek Amacıyla Örgüt Kurma, 6136 Sayılı Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Diğer Aletler Hakkında Kanuna Muhalefet ve Görevi Yaptırmamak İçin Direnme suçlarına yönelik uzun süren çalışmalar neticesinde suç örgütünün faaliyetleri deşifre edildi. Zonguldak merkezli yürütülen operasyonda suç şebekesinin takma isimler kullandığı ayrıca Zonguldak ve İstanbul illerinde birlikte hareket eden çetenin işlediği birçok suç tespit edildi. İstanbul ilinde faaliyet yürüten Zonguldak iline uyuşturucu madde satışı yapan 4 şüpheli ile yine bu şahıslardan temin ettikleri uyuşturucu maddeleri Zonguldak ili üniversite bölgesinde satmaya çalışan 11 şüpheli Narkotim ekiplerince yakalandı.

Operasyon kapsamında suç örgütünden 1 kilo 750 gram uyuşturucu madde, 198 adet kenevir bitkisi, 145 adet mermi, 63 adet uyuşturucu kullanma aparatı, 14 adet uyarıcı hap, 7 adet bıçak, 2 adet tabanca, 2 adet hassas terazi, 1 adet muşta, 1 adet biber gazı ve suçtan elde edilen para ele geçirildi. Çete içerisinde suç işleyen Ö.G, C.K, U.T, K.E, B.D, E.Ç, S.D, S.M.Y, C.T, S.Ç, A.Ç, E.M, E.G, S.G. ve B.K. isimli şüpheli şahıslar gözaltına alındı. Şüpheliler Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından tutuklama talebiyle Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi. Dosya kapsamında 9 şüpheli tutuklandı. Koah hastası olan 1 şüpheli şahsa ise ev hapsi kararı verildi. 5 şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest kaldığı bildirildi.

 

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREK KENT MÜZESİ TÖRENLE HİZMETE AÇILDI
DEVREK KENT MÜZESİ TÖRENLE HİZMETE AÇILDI
BAŞKAN BOZKURT: FESTİVAL 500 YILLIK KÜLTÜRÜMÜZÜ YANSITIYOR
BAŞKAN BOZKURT: FESTİVAL 500 YILLIK KÜLTÜRÜMÜZÜ YANSITIYOR