Advert
Advert

BİR KAMYON ÇÖP TOPLADILAR

Türkiye Çevre Haftası kapsamında Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği (ÇEKUD) Zonguldak İl Temsilciliği öncülüğünde, Zonguldak Belediyesinin destekleriyle İzcilik İl Temsilciliği, Sivil Savunma Derneği, İl Müftülüğü ile Civa Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü

BİR KAMYON ÇÖP TOPLADILAR
Bu içerik 380 kez okundu.
Advert

Türkiye Çevre Haftası kapsamında Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği (ÇEKUD) Zonguldak İl Temsilciliği öncülüğünde, Zonguldak Belediyesinin destekleriyle İzcilik İl Temsilciliği, Sivil Savunma Derneği, İl Müftülüğü ile Civa Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü izcilerinin katılımıyla Fener yürüyüş parkurunda çöp toplama etkinliği düzenlendi.

Türkiye genelinde eş zamanlı yapılan faaliyet kapsamında Zonguldak'ta ÇEKUD ile Zongildak Belediyesi işbirliğinde  organize edilen farkındalık etkinliğine yoğun katılım oldu.

Toplumsal farkındalık ve çevreye sahip çıkma adına gerçekleştirilen etkinlikte gönüllüler çok sayıda çöp ve atık topladı.

Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği (ÇEKUD) İl Temsilcisi Caner Öztürk, yapılan çalışmayla çevre kirliliğinden arınmaya dikkat çekmeye çalıştıklarını belirterek, “Arındırmaya çalışıyoruz, çünkü doğada kendiliğinden oluşmayan basit bir çöpün dahi doğaya büyük yük olduğunun farkındayız.” dedi.

Etkinliğin amacının Dünya Çevre Günü’nü çöplerden arındırılmış tertemiz bir doğayla karşılamak, Türkiye Çevre Haftası çalışmalarına da destek vermek ve bu toprakları vatan bilen her bir bireyin bilinçli bir çevre dostu olmasına katkı sağlamak olduğunun altını çizen ÇEKUD İl Temsilcisi Caner Öztürk şöyle konuştu:

“Doğaya bıraktığımız her bir çöpün, her bir atığın çevreye zararının çok yüksek olduğunu ve sadece ülkemize değil dünyamıza da gerek toplum sağlığı gerekse ekonomik açıdan ciddi bir yük getirdiğini aklımızdan hiçbir zaman çıkartmamalıyız. Bu sebeple, günlük hayatımızda kullandığımız ürünler sebebiyle oluşan atıkları rastgele çevreye atmayıp doğayı koruyacak yöntem ve metotları tercih etmeliyiz. Bu anlamda, umuyoruz ki düzenlediğimiz bu farkındalık hareketi, etrafa rastgele çöp atanların, çevreye duyarlı davranmayanların hatalarını anlamalarına katkı sağlar. Gönüllümüzle birlikte temizleyerek Dünya Çevre Günü’nü karşıladık. Böylece, hem atıkların dönüşmesi için çabamızı, birlikte olma gücümüzü ortaya koyduk. Hem de çevre bilinci ve temizlik ahlakının kültürümüzdeki yerini hatırladık ve hatırlattık. Dünyamız daha yaşanılabilir olması için biz her daim seferberiz. Sürdürülebilir gelecek için binlerce gönüllümüzle, Türkiye’nin ve dünyanın her yerinde elimizden geldikçe doğamızı koruyacak; yeşil vatan, temiz vatan için bu tür seferberliklerimize devam edeceğiz. Etkinliğimize destekleri ve katılımlarından ötürü  Zonguldak Belediye Başkanımız Selim Alan nezdinde Zonguldak Belediyemize, İzcilik İl temsilciligimize, İl Müftülüğü İzci Liderlerine, Civa İzcilik, Gençlik ve Spor kulübümüze, Sisad dernegimize ve tüm gönüllü çevrecilerimize Çekud olarak şükranlarımızı sunarım."

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREK KENT MÜZESİ TÖRENLE HİZMETE AÇILDI
DEVREK KENT MÜZESİ TÖRENLE HİZMETE AÇILDI
BAŞKAN BOZKURT: FESTİVAL 500 YILLIK KÜLTÜRÜMÜZÜ YANSITIYOR
BAŞKAN BOZKURT: FESTİVAL 500 YILLIK KÜLTÜRÜMÜZÜ YANSITIYOR