Advert
Advert

DEVREK METAL'DE MEZUNİYET SEVİNCİ

Devrek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nden mezun olan 53 öğrenci için okul bahçesinde tören düzenlendi

DEVREK METAL'DE MEZUNİYET SEVİNCİ
Bu içerik 574 kez okundu.
Advert

-Sercan KAPUSUZ-

  Devrek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nden mezun olan 53 öğrenci için okul bahçesinde tören düzenlendi

  Mezuniyet törenine;Devrek Belediye Başkan Vekili Şeref Aydınlı, Devrek İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Muhammet Atlı ve Özkan Poyraz, İlçede bulunan diğer okulların müdürleri, İlçede bulunan kurumların müdürleri, İlçede bulunan STK’ların yöneticileri, öğrenciler, veliler ve davetli misafirler katıldı.

  Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlarken, törende açılış konuşmasını Devrek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Zafer Yurtsevenyener yaptı. Yurtsevenyener;

 ‘39 Yıldır tanınan ve iyi bir eğitim kurumu niteliği taşıyan okulumuz, temel insani değerler doğrultusunda, öğrenci odaklı bir eğitim gerçekleştirmektedir.

 Okulumuz ana bina ve atölyelerde Aşçılık, Bilişim, Elektrik, Mobilya, Moda Tasarım, Tesisat, Muhasebe, Özel Eğitim ile Mesleki ve Eğitim Merkezi (eski adıyla Çıraklık) olarak 8 alanda eğitim-öğretim faaliyeti gerçekleştirmektedir.

 Okulumuz Atatürk'ün benimsediği eğitim ve öğretim (demokrasi ve barış) ilkelerine bağlı olup "Okul için değil, hayat için öğreniriz." deyişini temel alır.

  Eğitim anlayışımızda, "Yaşam Okulu" yolunda her gencin benzersiz birey olduğu gerçeğini hiçbir zaman aklımızdan çıkarmıyoruz. Bu gerçekten yola çıkarak her bir öğrenciyi aynı ayrı ele alıp, Gencin yalnızca tek okul boyutuyla sınırlı kalması yerine bütün yeteneklerini değerlendirmeyi arzuluyoruz.

 Gerçek eğitim bütünsel olandır. Okulumuz, öğrenciye bilgi aktarılan ve aynı zamanda eğitim ve hayata anlam katan bir yeridir. Öğretmenlerimiz, öğrenciyi kendi var olma projesinde konumlanması için teşvik etmektedir.

   Sevgili Genç arkadaşlarım:

Okula ilk başladığınız günden bugüne değin, eğitildiniz, bilgi ve erdemle donatıldınız, bugün bir mezuniyet yaşıyorsunuz. Biliniz ki her mezuniyet bir başka basamağın başlangıcıdır. Okul günleriniz, okul anılarına dönüşecektir. Sizleri gelecekte başarıyla okulunuzu, bizleri ve ailelerinizi en iyi şekilde temsil edeceğinize olan inancım tamdır.

 Ülkemizin umudu ve güvencesi sizlersiniz. Bu gerçeği Ulu Önder ATATÜRK "Bütün umudum gençliktedir" diyerek ülkeyi ve bütün değerlerini gençlere emanet ederek göstermiştir.

 İnanıyorum ki; Sizler de umutları ve güveni boşa çıkarmayacak, ülkemizi çağdaş uygarlık düzeyine çıkaracaksınız. Bilim ve teknolojik gelişmeleri izleyecek, o gelişmeleri öğrenerek milletimizin değerli evlatlarına hizmet olarak sunacaksınız. Buna bütün kalbimle inanıyorum. Ülkemizin geleceği siz değerli gençlerimizin bundan sonraki her başarısı gurur kaynağımız olacaktır. Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. ’dedi.

  Müdür Yardımcısı Yurtsevenyener, törene katılan konuklara, öğrencilere ve öğrencileri yalnız bırakmayıp onların mutluluğuna ortak olan öğretmenlere teşekkür etti.

   Yurtsevenyenerinn açılış konuşmasının ardından Okul birincisi Berna Tazcı'da yaptığı konuşmada, “Bizleri yetiştiren öğretmenlerimize ve ailelerimize teşekkür ediyorum. Ben ve diğer arkadaşlarımız 4 yıl boyunca kardeşlik duyguları ile kader birliği yaptık ve bu güzel okul mezun olduk. İnşallah aynı başarıyı üniversitede de gösteririz” dedi.

    Yapılan konuşmaların ardından okul birincisi Berna Tazcı mezuniyet kütüğüne adının olduğu plaketi çaktı. Daha sonra okul birincisi Berna Tazcı ve okul ikincisi Ahmet Arda Karabudak tarafından bayrak devir teslim töreni gerçekleştirildi.

  Devir teslim ve isim çakılmasından sonra Okul birincisi Berna Tazcı, okul ikincisi Ahmet Arda Karabudak ve okul üçüncsü Çağatay Güney'e mezuniyet belgeleri protokol tarafından verilirken mezun olan Özel Eğitim sınıfından mezun olan 2 öğrenci ve mezun olan diğer öğrencilere mezuniyet belgeleri alan öğretmenleri tarafından verildi.

   Dağıtılan diplomaların ardından okulun moda tasarım teknolojisi alanı öğrencileri tarafından hazırlanan defile sunuldu. Öğrencilerin hazırladıı defilebüyük beğeni topladı. Törende geleneksel hale gelen  ve yiyecek içeçek hizmetleri alanı öğretmenleri ve öğrencileri tarafından hazırlanan tavuklu pilav ikram edildi

  Keplerin atılmasıyla öğrenciler mezun olmanın sevincini aile ve öğretmenleriyle paylaştı.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KOMŞULARIN KAVGASINDA KAN AKTI
KOMŞULARIN KAVGASINDA KAN AKTI
52 GRAM UYUŞTURUCUYLA YAKALANDI
52 GRAM UYUŞTURUCUYLA YAKALANDI