Advert

DEVREKLİ ÖĞRENCİ İL BİRİNCİSİ OLDU

Devrekli ortaokul öğrencisi girdiği yarışmada il birinciliği elde etti. Devrek'te bulunan Devrek Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu 7.sınıf öğrencisi Nidanur Bayram "Zonguldak Okuyor Kitap Okuma Projesi”nde okuluna birincili

DEVREKLİ ÖĞRENCİ İL BİRİNCİSİ OLDU
Bu içerik 1640 kez okundu.

 -Sercan KAPUSUZ-

 Devrekli ortaokul öğrencisi girdiği yarışmada il birinciliği elde etti. Devrek'te bulunan Devrek Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu 7.sınıf öğrencisi Nidanur Bayram  "Zonguldak Okuyor Kitap Okuma Projesi”nde okuluna birincilik derecesiyle dönmenin gururunu yaşadı.

    Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen “Zonguldak Okuyor Kitap Okuma Projesi” kapsamında ödüle layık görülen 40 öğrenciye ödül ve 500 TL’lik çek ile ödüllendirildi.

  "Zonguldak Okuyor Kitap Okuma Projesi” kitap okuma yarışmasında Devrek Devrek Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu' bir başarıya imza attı. Yarışmaya Devrek Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu Türkçe Öğretmeni Adem Karabacak önderliğinde hazırlanan 7.sınıf öğrencisi Nidanur Bayram, yarışmada ortaokullar kategorisinde Zonguldak, Zonguldak'ın diğer ilçeleri ve Devrek'ten katılan okullar arasında birincilik derecesi alarak hem okuluna hem de Devrek'e gurur yaşattı.

  Ödül alan 40 öğrenciyi ödüllerini Zonguldak Vali Yardımcısı Turgut Subaşı, İl Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan ve Mili Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Ertuğrul Karalar’dan alırken İl Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan yaptığı konuşmada yarışmaya katılan çocukları teker teker kutladığını belirterek şunları söyledi;

   "Zonguldak Okuyor Kitap Okuma Projesi; 4 Yıldır,  İlimiz merkez ve İlçelerimizde, 4. sınıflardan bsaşlayarak 12. sınıflara kadar, toplam 9 kategoride uygulanıyor.

 Komisyonları tarafından belirlenen kitaplar, çocuklar tarafından okunuyor ve proje takvimi sonunda, öğrencilere yönelik, okuduğunu anlama ve kavrama becerisini ön plana çıkaran çoktan seçmeli ödüllü ölçme ve değerlendirme yapılıyor. Her sınıf kategorisinde proje takviminde 5 eser okutuluyor.  Bir eğitim öğretim yılı boyunca uygulanan proje sonunda  dereceye giren öğrenciler ödüllendiriyor."

   Gerçekleştirilen ödül törenine, Vali Yardımcısı Turgut Subaşı, Milli Eğitim Bakanlığı yenilik ve eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Ertuğrul Karalar İl Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, şube müdürleri, öğrenciler, öğretmenler ve  aileleri katıldı.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREK KENT MÜZESİ TÖRENLE HİZMETE AÇILDI
DEVREK KENT MÜZESİ TÖRENLE HİZMETE AÇILDI
BAŞKAN BOZKURT: FESTİVAL 500 YILLIK KÜLTÜRÜMÜZÜ YANSITIYOR
BAŞKAN BOZKURT: FESTİVAL 500 YILLIK KÜLTÜRÜMÜZÜ YANSITIYOR