Advert
Advert
Advert

DEVREK SİMİDİNE GURBETÇİ AKINI

Gurbetçi kardeşlerimiz Devrek simidine akın etti.

DEVREK SİMİDİNE GURBETÇİ AKINI
Bu içerik 518 kez okundu.
Advert

 -Sercan KAPUSUZ -

     Gurbetçi kardeşlerimiz Devrek simidine akın etti.  Kurban Bayramlarını geçirmek için Devrek’e gelen gurbetçiler ile tatilçiler

   Devrek simidine akın etti. Devrek simidini almak isteyen vatandaşlar simit fırınlarının önünde kuyruk oluşturdu.

    Devrek’in bastonu kadar simidinin de meşhur olması ve tarihi fırınlarda dut pekmezinden yapılmasıyla bir başka lezzet ve tad taşıyan Devrek Simidine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

    Tarihi fırınlardan simit almak için kuyruk oluşturan vatandaşlar fırınların bulunduğu “Simitçiler Sokağı” kahvaltı yapma imkanı da buluyor.

    Gurbetçi Kardeşimiz Mustafa Yılmaz, “Ben Almanya’dan bayramı memleketimde eş, dost ve anne babamın yanında geçirmek için geldim. Devrek’imizin simidini çok özlemişim bu nedenle 10 tane aldım” derken Fransa’dan gelen Necmiye Kaya da, “Biz bir çok yerde simit alıyoruz ama Devrek’imizin simidi bambaşka, doyurucu ve lezzetli.hele Fransa’da bu tadı bulamıyoruz. Burada 13 simit aldım çoluk çocuk yiyeceğiz”diye konuştu.

    Bilindiği gibi tarihi Devrek simidinin 80 gramı 4 liradan satılıyor. Simitçiler Sokağı esnafı da bu hareketlilikten oldukça memnun görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
FESTİVAL TARİHLERİ BELLİ OLDU
FESTİVAL TARİHLERİ BELLİ OLDU
BAŞKAN BOZKURT’A, GENÇLİK KOLLARI BAŞKANINDAN TEŞEKKÜR
BAŞKAN BOZKURT’A, GENÇLİK KOLLARI BAŞKANINDAN TEŞEKKÜR