Advert
Advert

KYK'DE ANA PARA ÖDENECEK

Öğrenim kredisi borcu olan 5,5 milyon kişiyi yakından ilgilendiren Kabine Toplantısı sona erdi.

KYK'DE ANA PARA ÖDENECEK
Bu içerik 618 kez okundu.

Öğrenim kredisi borcu olan 5,5 milyon kişiyi yakından ilgilendiren Kabine Toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, KYK faizlerinin yeniden yapılandırılmasının görüşüldüğü toplantı sonrası açıklamalarda bulunuyor. Erdoğan, KYK borçları ile ilgili çalışmaların sonuçlandığını belirterek, "KYK kredilerinde geri ödeme ana para üzerinden yapılacak." dedi.

 Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Yaklaşık 2 buçuk saat süren toplantıda KYK borçları düzenlemesi, tahıl krizinin çözümü için oluşturulacak koridor ve enflasyonla mücadeleye ilişkin atılacak adımlar görüşüldü. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı'nın ardından alınan kararları açıklamak üzere kameraların karşısına geçti.

 Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

  "KYK'DE ANA PARA ÖDENECEK"

"Gençlerimizi böyle bir yükün altında bırakamazdık. Haftalar öncesinde çalışmaları başlattık. Kredi geri ödemelerini herhangi bir enflasyon farkı veya faiz uygulaması olmaksızın sadece alınan kredi üzerinden yapılmasını kararlaştırdık. Yani ara para. Bu uygulamadan hala kredi geri ödemesi yapan bütün gençlerimiz faydalanacak. Toplamda 26 milyar TL bir yükü gençlerimizin üzerinden kaldırmış olduk."

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KOMŞULARIN KAVGASINDA KAN AKTI
KOMŞULARIN KAVGASINDA KAN AKTI
52 GRAM UYUŞTURUCUYLA YAKALANDI
52 GRAM UYUŞTURUCUYLA YAKALANDI