Advert
Advert
Advert

BAŞKAN BOZKURT’UN 24 TEMMUZ GAZETECİLER VE BASIN BAYRAMI MESAJI

Başkanı Çetin Bozkurt, Türk basınında sansürün kaldırılmasının 114. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınlayarak, basın çalışanlarının 24 Temmuz Basın Bayramı’nı kutladı.

BAŞKAN BOZKURT’UN 24 TEMMUZ GAZETECİLER  VE BASIN BAYRAMI MESAJI
Bu içerik 645 kez okundu.
Advert

     Sercan Kapusuz

     Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, Türk basınında sansürün kaldırılmasının 114. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınlayarak, basın çalışanlarının 24 Temmuz Basın Bayramı’nı kutladı.

     Başkan Bozkurt mesajında, iletişim çağında ilkeli, doğru, tarafsız bilgi ve güvenilir haberlerin kaynağının basın olmasına ve bu nedenle de basının toplumların gözü, kulağı ve sesi olduğuna işaret etti.

     Başkan Bozkurt mesajında şu görüşlere yer verdi:

     “Ülkemizin Kurucusu Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Temal Atatürk basının toplumlar için ne kadar önemli olduğunu ‘Basın bir milletin müşterek sesidir’ diyerek ortaya koymuştur. Basınımız, demokratik toplumların vazgeçilmez unsuru olarak, zaman mefhumu gözetmeksizin zor şartlarda görev yapan çalışanlarıyla, halkımızın hızlı ve gerçekçi yayınlarla bilgilendirilmesi yanında, kamu-vatandaş iletişiminin sağlıklı yürütülmesi anlamında da önemli bir görev yürütmektedir. Gece gündüz halkın doğru haber alma özgürlüğü için çalışan basınımız, demokrasimizin de en önemli güvencelerindendir.

     Bu duygu ve düşüncelerle, basında sansürün kaldırılışının 114. yıldönümünde, ilçemizde, ilimizde ve ülkemizde faaliyet gösteren yerel ve yaygın gazete, televizyon, radyo, dergi, internet haber siteleri ve haber ajansları temsilcileri olmak üzere tüm değerli basın çalışanlarının 24 Temmuz Basın Bayramını kutluyorum.”

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREK’TE GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
DEVREK’TE GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
ZAMAN ADAYLIĞINI AÇIKLADI
ZAMAN ADAYLIĞINI AÇIKLADI