Advert
Advert
Advert

KADIN GİRİŞİMCİLERE TANITIM TOPLANTISI

Kadın işletmelere finansman ve danışmanlık desteği programı kapsamında Ticaret Sanayi Odası Toplantı Salonu'nda "işletme merceği" tanıtım toplantısı düzenlendi

KADIN GİRİŞİMCİLERE TANITIM TOPLANTISI
Bu içerik 500 kez okundu.
Advert

Kadın işletmelere finansman ve danışmanlık desteği programı kapsamında Ticaret Sanayi Odası Toplantı Salonu'nda "işletme merceği" tanıtım toplantısı düzenlendi.

Toplantıya Zonguldak Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri ve potansiyel kadın girişimci adayları katılım sağladı. Türkiye’de kadınlar tarafından yönetilen KOBİ’lerin finansmana erişimlerini kolaylaştırmak ve daha rekabetçi olmalarını sağlayabilmek amacıyla Avrupa Birliği, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD), T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Türkiye İş Kurumu tarafından finansal ve teknik destek içeren kapsamlı bir program olan Kadın İşletmelerine Finansman ve Danışmanlık Desteği Programı başlatılmıştır. Programın hedefi, kadın girişimci ve yöneticilere finansman ve danışmanlık desteğini bir arada sunabilmektir. Program kapsamında katılımcı bankalar aracılığıyla cazip koşullarda kredi imkânı, danışmanlık desteği, gelişim atölyeleri, mentorluk ve seminerler gibi çeşitli iş ağı kurma etkinlikleri bulunmaktadır. Program içeriğinde ayrıca, kadın işletmelerinin performanslarını daha iyi anlayabilmeleri ve gelişim alanlarını saptayabilmelerini sağlayan “İşletme Merceği “isimli bir tanı aracı uygulaması da hayata geçmiştir. www.kadinisletme.com adresinden ücretsiz şekilde erişilebilen uygulama; işletmelerinin genel durumunu, hangi yönlerinin kuvvetli, hangi yönlerinin zayıf olduğunu ücretsiz olarak analiz edebilmektedirler. Uygulama sonunda elde edecekleri raporda ise kendi işletmelerine ilişkin genel bir puan ve aynı sektörde ve alandaki benzer diğer işletmelerle karşılaştırma tabloları da bulunmaktadır.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
BAŞKAN BOZKURT İTFAİYE TEŞKİLATI  308 YILLIK TARİHİYLE GURURUMUZDUR
BAŞKAN BOZKURT İTFAİYE TEŞKİLATI 308 YILLIK TARİHİYLE GURURUMUZDUR
PROJELERİNİ AÇIKLADI
PROJELERİNİ AÇIKLADI