Advert

PAZAR DURGUN GÜNÜNÜ YAŞIYOR

Devrek'te her pazartesi kurulan halk pazarı durgun bir gün yaşıyor.

PAZAR DURGUN GÜNÜNÜ YAŞIYOR
Bu içerik 676 kez okundu.

  -M. İrem BARUTCU-

  Devrek'te her pazartesi kurulan halk pazarı durgun bir gün yaşıyor.

  Geçtiğimiz dönemlerde vatandaşların dolu dolu poşetlerle ayrıldığı pazaryerinde artık bambaşka bir tablo hakim.

  Pazartesi günleri , sebze meyveden kıyafete, takıdan ayakkabıya kadar birçok ürünün satışı için kurulan Devrek'teki  ‘Halk Pazarı’ vatandaşın alışveriş tercihinde yoğun ilgi gösterdiği noktalardan biri olarak hizmet veriyor. Ancak Devrek'te vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gören halk pazarı, bu pazartesi sakinliğiyle dikkat çekti.

   Gelen zamlar tüm sektörleri etkildiği gibi sebze ve meyve fiyatlarını da etkiledi. Fiyatların bu kadar yüksek olmasının nedeniyle eskisi gibi alışveriş yapamayan vatandaşlar şikayette bulundu.

  Ellerinde küçük poşetlerle azar azar alışveriş yapan vatandaşlar fiyatların yüksekliğinden şikayetçi olurken, pazar esnafı ise maliyetlerin yüksekliği ve satışların düşüklüğünden dert yanıyor.

  Vatandaşların şikayetleri üzerine pazar esnafı, fiyatların kendilerinden kaynaklanmadığını dile getirirken her iki tarafta bu fiyat artışından memnun olmadığını belirtti. 

  Pazarda satılan ürünlerin ise fiyatları şu şekilde, patates 12,5 TL, soğan 10 TL, domates 15 TL, patlıcan 10 TL, armut 20 TL, şeftali 12,5 TL, üzüm 20 TL, salatalık 7,5 TL, bamya 50 TL, kızılcık (kiren) 10 TL.  Diğer yandan kompostuluk erik ise eriğin boyutlarına göre 5-10 TL arasında değişiklik gösteriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KORONA EREĞLİ'DE CAN ALDI
KORONA EREĞLİ'DE CAN ALDI
KPSS TARİHİ AÇIKLANDI
KPSS TARİHİ AÇIKLANDI