Advert
Advert

DEVREK BELEDİYE ZABITA EKİPLERİ DİLENCİLERE GÖZ AÇTIRMADI

DEVREK BELEDİYE ZABITA EKİPLERİ DİLENCİLERE GÖZ AÇTIRMADI
Bu içerik 730 kez okundu.

   Yasemin Altun    

   Devrek Belediyesi toplam 7 dilenciye göz açtırmadı.

   Devrek Belediyesi, yaptığı denetimlerde dilencilik yaparak vatandaşların duygularını istismar eden 5 dilenci ile vatandaşlara zorla patik satmaya çalışan 2 kişiye göz açtırmadı.

   Bir ihbarı değerlendiren Devrek Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ellerinde poşetlerle dolaşan ve vatandaşa zorla patik satmaya çalışan 2 kişi ile vatandaşların duygularını istismar ederek, haksız kazanç elde eden 5 dilenciye göz açtırmadı.

   Devrek Zabıta Müdürlüğü ekipleri, yakaladıkları ve kimlikleri T.K. ve S.K. olan iki kişi ile birlikte yakaladıkları diğer 5 kişiyi de Devrek Polis karakoluna teslim etti.

   Dilencilere yönelik operasyonların kararlılıkla süreceğini belirten Zabıta Müdürlüğü ekipleri, “Hiçbir emek ve menfaat mukabili olmaksızın, başkalarından para veya yardım isteyen, çalışma gücüne sahip olduğu halde iş yapmaktan kaçınıp, merhamet duygularını istismar eden ve bunu alışkanlık haline getiren dilencilerle mücadelemiz devam edecektir. Bu süreçte vatandaşlarımızı da duyarlı olmaya davet ediyoruz” mesajı verdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KOMŞULARIN KAVGASINDA KAN AKTI
KOMŞULARIN KAVGASINDA KAN AKTI
52 GRAM UYUŞTURUCUYLA YAKALANDI
52 GRAM UYUŞTURUCUYLA YAKALANDI