Advert
Advert
Advert

DEVREK BELEDİYE ZABITA EKİPLERİ DİLENCİLERE GÖZ AÇTIRMADI

DEVREK BELEDİYE ZABITA EKİPLERİ DİLENCİLERE GÖZ AÇTIRMADI
Bu içerik 1036 kez okundu.
Advert

   Yasemin Altun    

   Devrek Belediyesi toplam 7 dilenciye göz açtırmadı.

   Devrek Belediyesi, yaptığı denetimlerde dilencilik yaparak vatandaşların duygularını istismar eden 5 dilenci ile vatandaşlara zorla patik satmaya çalışan 2 kişiye göz açtırmadı.

   Bir ihbarı değerlendiren Devrek Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ellerinde poşetlerle dolaşan ve vatandaşa zorla patik satmaya çalışan 2 kişi ile vatandaşların duygularını istismar ederek, haksız kazanç elde eden 5 dilenciye göz açtırmadı.

   Devrek Zabıta Müdürlüğü ekipleri, yakaladıkları ve kimlikleri T.K. ve S.K. olan iki kişi ile birlikte yakaladıkları diğer 5 kişiyi de Devrek Polis karakoluna teslim etti.

   Dilencilere yönelik operasyonların kararlılıkla süreceğini belirten Zabıta Müdürlüğü ekipleri, “Hiçbir emek ve menfaat mukabili olmaksızın, başkalarından para veya yardım isteyen, çalışma gücüne sahip olduğu halde iş yapmaktan kaçınıp, merhamet duygularını istismar eden ve bunu alışkanlık haline getiren dilencilerle mücadelemiz devam edecektir. Bu süreçte vatandaşlarımızı da duyarlı olmaya davet ediyoruz” mesajı verdi.

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREK’TE GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
DEVREK’TE GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
ZAMAN ADAYLIĞINI AÇIKLADI
ZAMAN ADAYLIĞINI AÇIKLADI