Advert
Advert

DEVREKLİ GÖKKURT FİNALE KALDI

Devrek Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerin geliştirdiği İnsansız Hava Aracı takımı, Detaylı Tasarım Raporu ve uçuş videoları puanlamasında 100 üzerinden 93,33 puan alarak 9-14 Ağustos tarihleri arasında Afyon’da düzenlenecek ol

DEVREKLİ GÖKKURT FİNALE KALDI
Bu içerik 810 kez okundu.

   Devrek Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerin geliştirdiği İnsansız Hava Aracı takımı, Detaylı Tasarım Raporu ve uçuş videoları puanlamasında 100 üzerinden 93,33 puan alarak 9-14 Ağustos tarihleri arasında Afyon’da düzenlenecek olan TEKNOFEST İnsansız Hava Araçları yarışması finallerinde Zonguldak’ı temsil edecekler.

  Devrek Anadolu Lisesinde danışman öğretmenliğini Burak Demirci’nin yaptığı GÖKKURT KARAELMAS İHA Takımı, 2022 TEKNOFEST’e katılma yolunda büyük başarı elde etti. Takım üyeleri, yarışma kapsamında geliştirdikleri İnsansız Hava Aracını tamamlayıp uçurmayı başardılar ve gerekli uçuş videosunu çekip TÜBİTAK’a gönderdi.

   TEKNOFEST FİNALLERİNE KATILMA YOLUNDA BÜYÜK BAŞARI ELDE ETTİ

  GÖKKURT KARAELMAS İHA takımı danışman öğretmen Burak Demirci; takım kaptanı Uygar Bekmezci, takım üyeleri Eren Gebeş, Hazal Genç ve Naz Saraç olmak üzere beş üyeden oluşuyor. Çalışmalarına ocak ayında kavramsal tasarım ile başlayan ekip, Kavramsal Tasarım Raporu değerlendirmesinde 100 üzerinden 84,02 puan alarak İHA üretimi için TÜBİTAK’dan destek almaya hak kazandı. Daha sonra ki aşamada Detaylı Tasarım Raporu ve uçuş videoları puanlamasında 100 üzerinden 93,33 puan alarak 9-14 Ağustos tarihleri arasında Afyon’da düzenlenecek olan TEKNOFEST İnsansız Hava Araçları yarışması finallerinde Zonguldak’ı temsil etmek üzere final yarışmalarına katılmaya hak kazandı.  İHA sergisi ve ödül törenleri 30 Ağustos-4 Eylül tarihlerinde Samsun ilinde düzenlenecek olup; TEKNOFEST Havacılık Uzay ve Teknoloji Festivalinde ürettikleri İHA’yı tanıtacaklar.

  

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KORONA EREĞLİ'DE CAN ALDI
KORONA EREĞLİ'DE CAN ALDI
KPSS TARİHİ AÇIKLANDI
KPSS TARİHİ AÇIKLANDI