Advert
Advert
Advert

EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ SAĞLANACAK

Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan, 'Temel Eğitimde Kura' usulünde öğrenci ve velilere müjde verdi.

EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ SAĞLANACAK
Bu içerik 528 kez okundu.
Advert

Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan, 'Temel Eğitimde Kura' usulünde öğrenci ve velilere müjde verdi. Aldoğan, 2022-2023 eğitim öğretim yılında uygulamaya konulacak olan 'Temel Eğitimde Kura' ile eğitimde fırsat eşitliği sağlanacağını belirtti. Diğer taraftan okullara kayıt esnasında herhangi bir isim altında alınan ücretlerin hiçbir şekilde alınmaması için uyarı yapan Züleyha Aldoğan, aksi takdirde kendisine bildirmelerini söyledi.

Zonguldak İl Millî Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan, 'Temel Eğitimde Kura' usulünün, 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılından itibaren, İlimiz genelinde uygulamaya konulduğunu belirterek; bu durumun, eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması anlamında, önemli çalışma olduğunu ifade etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan'ın konuyla ilgili açıklaması şöyle;

"Sevgili yavrularımızım yaz tatilinde olduğu bu süreçte, anne babaları tatlı bir heyecan sardı. Temel eğitimin, geleceğin şekillenmesinde önemli bir basamak olduğunun bilincinde olan anne babalar, tavsiye üzerine ikamet adresi dışındaki okula hatta tavsiye edilen öğretmenin sınıfına çocuğunu yazdırmak için ev taşımaya varıncaya kadar, daha önceden, değişik alternatifler arayarak, hak etmedikleri bir tedirginlik yaşıyorlardı. Artık ilimiz genelinde, “Öğrencilerin hangi öğretmenden eğitim alacağı kura ile belirlenecek“

İl Millî Eğitim Müdürü Züleyha ALDOĞAN, daha önce görev yaptığı bölgelerde uyguladığı ve veliler tarafından büyük bir memnuniyetle karşılanan 'Temel Eğitimde Kura' usulünün, İlimiz bünyesinde de uygulamaya konulduğu bilgisini verdi. İl Millî Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan, bu kapsamda yapılan çalışmaların, çocuklarımızın ikamet adresinden uzaktaki okullara kayıt yaptırmasının önüne geçilerek, fırsat eşitliği ve eğitime erişim anlamında, veli ve öğrencilerimize önemli bir kolaylık sağlandığını dile getirdi.

Bu kapsamda; il genelinde, adrese dayalı kayıt sistemine titizlikle uyulacağını ifade eden İl Millî Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan, bu hususta kesinlikle taviz verilmeyeceğini; her öğrencimizin, eşit ve adil eğitime ulaşma hakkının bulunduğunu; her öğretmenimizin çok kıymetli ve değerli oluğunu; yaz tatili boyunca İlimiz genelinde yapılan bakım, onarım ve iyileştirme çalışmaları ile her okulumuzun eğitime hazır olduğunu;  güçlü Türkiye'nin mutlu çocuklarını yetiştirmenin, hepimizin boynunun borcu olduğunu belirtti.

Aldoğan, “Her çocuk okuluna rahat ulaşmalı, eğitimini rahat, huzurlu ve güvenli bir ortamda almalı. Zonguldak’ta bunu başarmak için, ne gerekiyorsa yapılacaktır. Evinden kilometrelerce uzaktaki bir okula öğrenci kaydının yapılmasının önüne geçilecek, öğrencilerimize fırsat ve imkân eşitliği sağlanacaktır. Ön kayıt yapılan öğrencilerin, önceden ilan edilen tarih ve yerde, şartları herkesçe bilinen ve tamamen şeffaf bir usulde, tüm velilerin katılımıyla hangi öğretmende eğitimini alacağı, kura ile belirlenecek" dedi.

Ayrıca, İl Millî Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan, "Bakanlığımızca, okullarımızın her türlü ihtiyacı karşılandı, öğrenci kayıtları esnasında, velilerimizden kayıt parası adı altında, hiçbir şekilde para talep edilmeyecek, bu konuda hassasiyet gösteriyoruz, böyle bir durumla karşılaşılması halinde, bizzat bana ulaşılsın" dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREK KENT MÜZESİ PROJESİNE ÖDÜL
DEVREK KENT MÜZESİ PROJESİNE ÖDÜL
İŞADAMI BAŞOĞLU, TSO MECLİS ASİL ÜYE ADAYLARINI AÇIKLADI
İŞADAMI BAŞOĞLU, TSO MECLİS ASİL ÜYE ADAYLARINI AÇIKLADI