Advert
Advert
Advert

AYNI KAVŞAK YİNE KAZA

Devrek'te hastane kavşağında iki otomobil çarpıştı.

AYNI KAVŞAK YİNE KAZA
Bu içerik 1733 kez okundu.
Advert

  -Sercan KAPUSUZ-

   Devrek'te hastane kavşağında iki otomobil çarpıştı.

   Olay öğlen saatlerinde Devrek Sanayi Sitesi'nde bulunan "Kaza Kavşağı" olarak bilinen hastane kavşağında meydana geldi. Meydana gelen kazada iki otomobil çarpıştı. Kazada yaralanan olmazken araçlarda maddi hasar meydana geldi.

  Devrek'te hız engelleyici kasislerin olmadığı, bu nedenle sürekli kazaların yaşandığı Devrek Sanayi Sitesi'nde bulunan hastane kavşağı sürücüler tarafından "Kaza Kavşağı" olarak anılmaya başlandı.

  Sürücüler arasında "Kaza Kavşağı" olarak bilinen kavşakta hemen hemen her hafta kaza oluyor. En son 5 Ağustos 2022 günü AKP Devrek İlçe Başkanı Murat Durdubaş'ın oğlu aynı kavşakta kaza yapmıştı. O kazanın üzerinden iki hafta geçmeden ikinci bir kaza bugün oldu.

   Yaşanan kazalardan dolayı sürücüler ve bölgede bulunan esnaf yetkililere seslenerek, kazaların yaşandığı sürücüler arasında "Kaza Kavşağı" olarak bilinen kontrolsüz kavşağa gerekli önlemlerin alınarak kazaların önüne geçilmesi için yetkililerden yardım istedi.

    TEDBİR ALINMASINI İSTİYORUZ

  İddiaya göre hız engelleyici kasislerin ve gerekli tedbirlerin olmadığı kavşakta sürücülerin kontrolsüz geçişlerindeki dikkatsizliklerinden dolayı aynı kavşakta sürekli kaza olduğu belirtten vatandaşlar;

" Bu kavşakta hemen hemen her hafta bir kaza oluyor. En son AKP Devrek İlçe Başkanı Murat Durdubaş'ın oğlu burada kaza yapmıştı. O kazanın üzerinden belki on gün geçmedi yine kaza oldu. Bugüne kadar birçok kazaya şahit olduk burada ve şahit olduğumuz bu kazalarda çok şükür can kaybı olmadı ama bundan sonra olmayacağı anlamına da gelmez. Bu kavşakta gerekli tedbirlerin alınması için bir vatandaşımızın sakat kalması yada canı kaybetmesi mi gerekiyor? Sonuçta bu hastaneye giden bir yol, burada hastaya giden bir ambulansta kaza yapabilir. Bizim yetikililerden ricamız bir can yanmadan gerekli tedbirlerin alınması ve yaşanan kazaların önüne geçilmesini istiyoruz" dedi.

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
2023 CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİM SONUÇLARI
2023 CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİM SONUÇLARI
ÇEKİMLERİ ZONGULDAK'TA YAPILDI
ÇEKİMLERİ ZONGULDAK'TA YAPILDI