Advert
Advert
Advert

İSMETPAŞA MAHALLESİ AŞURE DAĞITTI

Devrek’in en büyük mahalleri arasında yer alan İsmetpaşa Mahallesi Muhtarlığı her yıl geleneksel olarak Muharrem Ayında gerçekleştirdiği aşure dağıtma programını bu senede yaptı. Bin kişilik olarak hazırlanan aşure öğle namazı sonrası İsmetpaşa Muhtarlığı

İSMETPAŞA MAHALLESİ AŞURE DAĞITTI
Bu içerik 583 kez okundu.
Advert

-Sercan KAPUSUZ-

  Devrek’in en büyük mahalleri arasında yer alan İsmetpaşa Mahallesi Muhtarlığı her yıl geleneksel olarak Muharrem Ayında gerçekleştirdiği aşure dağıtma programını bu senede yaptı. Bin kişilik olarak hazırlanan aşure öğle namazı sonrası İsmetpaşa Muhtarlığı önünde vatandaşlara ikram edildi.

  İsmetpaşa Mahallesinde bulunan esnaf ve mahalle halkının yardımlarıyla yapılan aşure İsmetpaşa Mahallesi Muhtarlığının organizasyonuyla halka dağıtıldı. Aşure dağıtımına esnaf, vatandaş ve mahalle sakinleri büyük bir katılım gösterdi. Namaz sonrası yapılan duadan sonra aşure katılan esnaf, vatandaş ve mahalle sakinlerine dağıtıldı.

 İsmetpaşa Mahallesi Muhtarı Necla Esen Ak, "Yaşadığımız pandemi nedeniyle geleneksel hale getirdiğimiz aşure etkinliğimizi yaklaşı iki sene botyunca yapamamıştık. Bu sene pandemi sonrası ilk kez aşure dağıtımı etkinliğimiz yapıyoruz. Bugün burada dağıtılan aşure sadece benim emeğimle olmadı, mahallede bulunan esnaf ve mahalle sakinlerimizin ortak çalışmaları sonucu biz bu organizasyonu bu yıl sekizinci kez yapıyoruz. Aşure programımıza gelen herkese ve emeği olan esnaf, vatandaş ve mahalle sakinlerimize buradan teşekkür ediyorum.’dedi.

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREK’TE GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
DEVREK’TE GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
ZAMAN ADAYLIĞINI AÇIKLADI
ZAMAN ADAYLIĞINI AÇIKLADI