Advert
Advert
Advert

DEVREK'E 17 İŞÇİ ALINACAK

Devrek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okullarda, Toplum Yararı Programı(TYP) kapsamında çalıştırılmak üzere 17 geçici işçi alınacak.

DEVREK'E 17 İŞÇİ ALINACAK
Bu içerik 1342 kez okundu.
Advert

 -Sercan KAPUSUZ-

Devrek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okullarda, Toplum Yararı Programı(TYP) kapsamında çalıştırılmak üzere 17 geçici işçi alınacak. Müracaatlar 25/08/2022 tarihinde başlayıp, 29/08/2022 tarihine kadar saat 23:59'a kadar İŞKUR e-sube ve Alo 170 iletişim hattı üzerinden yapılacak. 

   Devrek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; “ Zonguldak Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında işbirliği yapılarak düzenlenecek olan Toplum Yararına Program(TYP) Kapsamında Devrek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Okulların temizliği ve bakım onarımı projesi için 17 geçici işçi çalıştırılacak.

  Zonguldak Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde Merkez ve ilçelerdeki kullarda düzenlenecek olan Toplum Yararına Program Kapsamında 4 ay 14 gün süre ile asgari ücretle Merkez ilçede(140), Kozlu ilçesinde (22), Kilimi ilçesinde (18), Çaycuma ilçesinde (65), Devrek ilçesinde (17), Gökçebey ilçesinde (15), Kdz. Ereğli ilçesinde (99) ve Alaplı İlçesinde (29) katılımcı olmak üzere toplam 405 TYP katılımcısı çalıştırılacaktır.

  ARANAN NİTELİKLER

1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

2. Kuruma kayıtlı olmak: TYP'ye başvurduğu tarihte kişinin Kuruma kayıt olmasın ifade eder. 3. 18 yaşı tamamlamış olmak: TYP'ye başvurduğu tarihte kişinin 18 yaşını tamamlayarak 19 yaşından gün almış olmasını ifade eder.

4. Emekli ve malul aylığı almamak; kişinin SGK sistemi üzerinden yapılacak sorgulamasında emekli ve malul aylığı almamasın ifade eder. Ancak 31/05/2006 tarihli ve 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun 19 undu maddesinin birinci fıkrası kapsamında sürekli iş göremezlik ödeneği alanlar TYP'ye katılabilir.

5. Ögrenci olmamak (açık öğretim öğrencileri hariç), kişinin açık ogretim djinda herhangi bir resmi ya da özel eğitim kurumunda öğrenci olmamasını ifade eder. Uzaktan eğitim alanlar TYP'ye katılamaz.

6. 5510 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fikrasının (a) ve (c) bentleri kapsamında Sosyal Güvenlik Kurumuna bildirilmekte olan ve isteğe bagh sigortalılık hariç aynı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi kapsamında sigortalı olan veya belirtilen kapsamda sigortalı sayılan kişiler TYP'ye katılamaz.

 7. TYP Yönetmeliğine göre; 27/09/2017 tarihinden itibaren dokuz ay ve daha fazla süreyle yararlanmış olan kişiler başvuru yapamaz. Bu tarihten itibaren bir katılımcı en fazla 9 ay stire ile TYP'den yararlanabilir.

8. TYP Genelgesi'nin 12/1 maddesine göre noter kura çekiminde Birinci Liste ve Ikinci Liste yöntemi uygulanacaktır. Her yaştaki kadınlar ile dezavantajlı gruplar Birinci Listede, 35 yaş altı erkekler ise Ikinci Listede yer alacaktır. Kura çekimi birinci listeden başlanacak olup birinci liste tamamlanmadan ikinci listeye geçilemeyecektir.

9 Başvuru katılım şartlarının programa başvuru, programa başlama anında ve program süresince korunması zorunludur. 10. Başvuru başlangıç tarihi aynı gün olan TYP'lerden yalnızca bir tanesine başvuru yapılabilir 11. TYP'lere devam süresince AKS'ye göre aynı adreste ikamet eden kişilerden yalnızca birisi katılabilir.

12. AKS'de aynı adreste ikamet eden kişilerin seçim yöntemleri sonrası oluşan listelerde isimlerinin olması halinde başvuranlardan Kuruma kayıt tarihi daha eski olana öncelik tanınır. Kurum kayat tarihlerinin aynı olması başvuranlardan yaşı büyük olan söz konusu TYP'ye katılır. halinde ise 13. AKS'ye göre ayni adreste oturanların, programa başlangıç tarihi dikkate alınarak ulaşılabilen en yakın döneme ait gelir getirici bir işte çalışma sonucu elde ettikleri toplam kazançlarının asgari ücret tespit komisyonu tarafından belirlenen bir aylık asgari ücretin net tutarının bir buçuk (1.5) katmı aşması halinde söz konusu adreste oturan kişiler TYP'ye katılamaz.

14. Hane gelir şartının programa başlangıç tarihinde sağlanmadığinin sonradan tespit edilmesi durumunda, katılımcı, tespit tarihi itibariyla geçersiz neden ile programdan çıkarılır ve katılımcıya yapılan tüm ödemeler, yükleniciye yapılan ödeme tarihinden itibaren hesaplanacak yasal faizi ile birlikte tahsil edilir.

15. TYP'nin başvuru süresi sona erdikten sonra yeni katılımcı başvurusu alinamaz.

16. TYP ilanında belirtilen şartları taşımayan ya da TYP'nin aksamasma ve başarısız olmasına sebep olabilecek olan başvurular geçersiz sayılır.

 İŞİN NİTELİKLERİ;

1. İşin süresi 134 (yüzotuzdört) gündür.

2. Program 07/09/2022 tarihinde başlayıp, 20/01/2023 tarihinde bitecektir.

3. Sosyal Güvenlik primleri Yüklenici kurum tarafindan ödenecektir.

4. Müracaatlar 25/08/2022 tarihinde başlayıp, 29/08/2022 tarihine kadar saat 23:59'a kadar İŞKUR e-sube ve Alo 170 iletişim hattı üzerinden yapılacaktır. İl Müdürlüğü Hizmet Merkezinden şahsen başvurular alınmayacaktır.

5.Gelen müracaatlar sonucu oluşan başvuru listesi üzerinden TYP asil katılımcılar noter kurası yöntemiyle belirlenecektir.

6. Noter kurası yöntemi sonucu belirlenen asil katılımcılar Zonguldak II ve içe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Zonguldak Çalışma Is Kurumu Müdürlüğü  ilan panolarında ilanen duyurulacaktır.

7.Noter kurası yöntemi sonucu belirlenmiş olan Merkez ilçede (140) katılımcı, Kozlu İlçesinde (22) katılımcı, Kilimli liçesinde (18) katılımcı, Çaycuma liçesinde (65) katılımcı, Devrek llçesinde (17) katılımcı, Gökçebey İlçesinde (15) katılımcı, Kdz. Ereğli ilçesinde (99) katılımcı ve Alaplı liçesinde (29) katılımcı olmak üzere toplam 405 TYP katılımcısı yüklenici kurum işyerlerinde görevlendirilecek olup bu görevlendirmeler mümkün olduğunca katılımcılarm ikamet adreslerine göre belirlenecektir. Ancak yüklenici kurum tarafindan yapılan görevlendirmeyi kabul etmeyen asil katılımcılar yerine başvuru listesinden yedek katılımcılar belirlenecektir

8.Asil olarak belirlenen katılımcılar 06/09/2022 Salı günü en geç saat 17:30'a kadar Zonguldak İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine başvurmaları gerekmektedir. ilanen duyurulur."

 

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
2023 CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİM SONUÇLARI
2023 CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİM SONUÇLARI
ÇEKİMLERİ ZONGULDAK'TA YAPILDI
ÇEKİMLERİ ZONGULDAK'TA YAPILDI