Advert
Advert
Advert

CHP'YE 500 ÜYE KATILDI

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kağan Salıcı Zonguldak'a geldi. Alaborina Restoran'da yapılan programda partiye yeni üye olan yaklaşık 500 kişiye rozetleri takdim edildi.

CHP'YE 500 ÜYE KATILDI
Bu içerik 824 kez okundu.
Advert

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kağan Salıcı Zonguldak'a geldi. Alaborina Restoran'da yapılan programda partiye yeni üye olan yaklaşık 500 kişiye rozetleri takdim edildi.

Programa; CHP Zonguldak Milletvekilleri Ünal Demirtaş, Deniz Yavuzyılmaz, Kastamonu Milletvekili ve Parti Meclis Üyesi Hasan Baltacı, CHP İl Başkanı Murat Pulat, Merkez İlçe Başkanı Ebru Uzun, İl Kadın Kolları Başkanı ve MYK Üyesi Merve Kır, ilçe başkanları, belde başkanları, belediye başkanları, kadın kolları, gençlik kolları ve çok sayıda üye katıldı.

Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaaan Salıcı, konuşmasında şunları söyledi:

"Bu kalabalığı görünce mutlu oldum. Bu önemli güne sahip çıktığınız için size teşekkür ederim. 30 Ağustos Zafer Bayramı'nızı kutluyorum. Hem de sayın genel başkanımızın Kemal Kılıçdaroğlu'nun sizlere selamını iletiyorum. Alnına kömür karası çalınmanın ne demek olduğunu iyi bilen insanlarla beraberiz. Aynı zamanda Zonguldak'a gelmişken bizim efsanevi Genel Başkanımız Bülent Ecevit'i anmadan geçmek olmaz. O, kim bize milliyetçilik dersi vermek isterse çıkıp dedi ki; 'Biz milliyetçiliği beş parmak dağlarına yazdık, biz milliyetçiliği Eğridir'de Haşhaş tarlalarına yazdık. Biz milliyetçiliği Akdeniz'in senin sularına yazdık' diyen bir lider. Emeğin hakkını bilen bir liderdi. Türkiye'nin gelecek vizyonunu en iyi şekilde taşıyan dar gelirliyi, emekli mağdur ettirmeyen onlarla beraber olan bir liderdi. Ruhu şad olsun. Onun dediği gibi biz bu düzeni değiştireceğiz. Halka biz gideceğiz, bu düzeni de bütün yurttaşlarımıza kucak açarak kimseyi ayırmadan konuşacağız. Ülkenin geleceğine sahiplenen bu mücadeleyi vermek isteyen, bu yolda alın terakkak tutmak isteyen tüm kardeşlerimizi kucaklayarak vereceğiz.

Asgari ücret 5 bin 500 TL, yoksulluk sınırı 6.890 TL. Yani ssgari ücretin 5.500 lira olduğu ülkede açlık sınırı altında 6..890 lira. Ocakta %50 zam yapıyor. O %50 tarihi zam martı Martı görmeden geldiği gibi gitti. Zaten beceremediklerinin farkına vardılar. Temmuz'da  %35 bir zam daha yaptılar. O da bugünü görmedi. Şimdi önümüzde yıl sonuna kadar birkaç ay var ve açıklanan rakamlara göre açlık sınırı 6.890 lira ama asgari ücret 5.500 lira. Asgari ücretle çalışan işi olan, işi olduğundan dolayı mutlu olan vatandaşımız mağdur. Çünkü açık sınırlı altında çalışıyor ama geçinemiyor. Bir de işi olmayanlar var. Onlar hepten mağdur, bir yandan çalışmak istiyor. Bir yandan da emek verebilecek çalışabilecek bir iş bulamıyor. Ama böyle bir ortamda Adalet ve Kalkınma Partisi'nin genel başkanı 'işsizlik falan yok' diyor. Şimdi biz milletvekiliyiz bize gelen iş taleplerini, belediye başkanlarımız görüyor. Bunu biz görüyoruz ama onlar görmüyor."

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREK ÖRNEK BİR KENT
DEVREK ÖRNEK BİR KENT
“BİR İLÇEYE GİTTİM HAYATIM DEĞİŞTİ”
“BİR İLÇEYE GİTTİM HAYATIM DEĞİŞTİ”