Advert
Advert
Advert

GÖKKURT SAMSUN'DAN ÖDÜLLE DÖNDÜ

Devrek Anadolu Lisesi başarılarına yenilerini eklemeye devam ediyor.

GÖKKURT SAMSUN'DAN ÖDÜLLE DÖNDÜ
Bu içerik 864 kez okundu.
Advert

  -Sercan KAPUSUZ-

   Devrek Anadolu Lisesi başarılarına yenilerini eklemeye devam ediyor.

  Türkiye'nin millî teknolojilerini geliştirmeyi hedeflemek ve gelecekte bu alana yönelecek insanlarla gençlik yıllarında buluşabilmek amacıyla 2018 yılından beri her yıl T3 Vakfı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen TEKNOFEST, bu sene de Samsun'da 30 Ağustos - 4 Eylül tarihlerinde ziyaretçilerle buluştu.

 Devrek Anadolu Lisesi İHA takımı GÖKKURT Samsun'da düzenlenen TEKNOFEST 2022'de İnsansız Hava Araçları (İHA) yarışmasında "Sunum Özel Ödülü"nü kazanarak bir başarıya daha imza attı.  Devrek Anadolu Lisesi'nde danışman öğretmenliğini Burak Demirci’nin yaptığı takım kaptanı Uygar Bekmezci, takım üyeleri Eren Gebeş, Hazal Genç ve Naz Saraç olmak üzere beş üyeden GÖKKURT İHA takımı Afyon’da düzenlenen  TEKNOFEST İHA yarışması finallerinde sabit kanat kategorisinde yarışan 80 takım arasından Türkiye 6.'sı olarak büyük bir başarı elde etmişti.

  Kazandığı bu başarı sayesinde 30 Ağustos - 04 Eylül tarihleri arasında Samsun'da gerçekleştirilen TEKNOFEST sergi ve festivaline katılım daveti alan GÖKKURT takımı Uzay ve Havacılık standında, ürettikleri İHA'yı sergileyerek ziyaretçilere tanıtımda bulundu.

     Festival alanında kurulan sahnede gerçekleştirilen yarışmalarda Jüri üyelerine ürettikleri İHA'yı tanıtan bir sunum gerçekleştiren GÖKKURT takımı, yapılan sunumlar sonucunda en iyi sunum seçilerek "TEKNOFEST Sunum Özel Ödülü"nü kazandı.

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREK ÖRNEK BİR KENT
DEVREK ÖRNEK BİR KENT
“BİR İLÇEYE GİTTİM HAYATIM DEĞİŞTİ”
“BİR İLÇEYE GİTTİM HAYATIM DEĞİŞTİ”