Advert
Advert
Advert

SAVAŞ ALANLARINDA KURULMUŞ BİR PARTİDİR

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Devrek İlçe Başkanı Yaşar Bükrü, Cumhuriyet Halk Partisi’nin 99. kuruluş yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

SAVAŞ ALANLARINDA KURULMUŞ BİR PARTİDİR
Bu içerik 327 kez okundu.
Advert

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Devrek İlçe Başkanı Yaşar Bükrü, Cumhuriyet Halk Partisi’nin 99. kuruluş yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

    Başkan Bükrü mesajında şu görüşlere yer verdi:

    “Cumhuriyet Halk Partisi, Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk öncülüğünde 9 Eylül 1923 yılında Halk Fırkası adıyla kurulmuştur. 1924 yılında Cumhuriyet Halk Fırkası, 1935 yılında Cumhuriyet Halk Partisi adını almıştır. 1927 yılında Cumhuriyetçilik, Halkçılık, Milliyetçilik ve Laiklik dört temel ilke olarak belirlenmiştir. 1935 yılında Devrimcilik ve Devletçilik ilkelerinin eklenmesiyle altıya çıkarılmıştır. Partimizin amblemi olan altı ok bu altı ilkeyi temsil etmektedir.

     Cumhuriyet Halk Partisi kurucusu ve ilk genel başkanımız Atatürk’ün önderliğinde ulusal bağımsızlığı kazanan, Cumhuriyeti kuran, saltanatı kaldıran, hilafete son veren ve Ulusal Birliği sağlayan partidir. Hukuk ve eğitim gibi toplumsal konularda gerçekleştirdiği reformlarla çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’ni biçimlendirmiştir. Ulusal sanayinin ve ekonominin gelişmesine, tarım alanında yapmış olduğu köylüyü destekleyen hamleleri ile dışa bağımlılığı sona erdirmiş partidir. Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, ‘Benim iki büyük eserim vardır biri Türkiye Cumhuriyeti, diğeri Cumhuriyet Halk Partisidir’ sözleriyle partimizin değerini ortaya koymuştur. Bizlerde bugün Cumhuriyet Halk Partisi yöneticileri olarak görevimizin öneminin farkındayız.

     Cumhuriyet Halk Partisi, Sivas Kongresi ile başlayan milli mücadele günlerinde temelleri atılmış, dilekçe ile değil, milletin birliği beraberliği ile savaş alanlarında kurulmuş bir partidir. Türkiye Cumhuriyeti’ni  kurma ve ülkemizin en köklü partisi olma gibi sahip olduğu ayrıcalıklı tarihsel mirasıyla, geleneğini ve temellerini en iyi şekilde temsil eden, demokrasinin bekçisi kurtuluşun ve kuruluşun partisi olarak bugün de ilk gün ki heyecanla milletimize hizmet etmeye devam etmektedir. Ülkemizi tam bağımsız, aydınlık, özgür, hukukun üstün olduğu, egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğu güzel günlere kavuşturacak olan yine Cumhuriyet Halk Partisidir. Her türlü zorluklara rağmen emek veren, çalışan, mücadele eden örgütlerimizi ve  Partimizin 99. Kuruluş yıldönümünü, kutluyorum”

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
BAŞKAN BOZKURT İTFAİYE TEŞKİLATI  308 YILLIK TARİHİYLE GURURUMUZDUR
BAŞKAN BOZKURT İTFAİYE TEŞKİLATI 308 YILLIK TARİHİYLE GURURUMUZDUR
PROJELERİNİ AÇIKLADI
PROJELERİNİ AÇIKLADI